BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Két jó hír Európa legnagyobb bankjától

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az HSBC mai jelentéséből kiderült: a bank amerikai divíziója ismét profitot termel, emellett két éve nem volt ilyen alacsony a rossz kölcsönök aránya.

A legnagyobb európai bank megfogalmazása szerint "bőven felülmúlta" 2010-es első negyedéves adózás előtti nyereségével a tavalyi év azonos időszakának eredményeit. Az HSBC úgy értékeli, az európai pénzügyi nehézségeket ellensúlyozza a kiegyensúlyozott ázsiai javulás.

Ezt mutatja, hogy két éve nem volt ilyen alacsony a rossz hitelek költsége mind a lakossági, mind a céges üzletágban. Emellett a pénzintézet az első negyedévben profitot vár a korábban veszteséges amerikai divízójától is. Michael Geoghegan vezérigazgató a BBC szerint úgy fogalmazott: egyelőre nem deklarálhatják a győzelmet a tengerentúlon, de a fejlődés egyértelműen igazolja, hogy a menedzsment jó úton halad.

Az HSBC volt a FTSE 100 index legnagyobb nyertese, árfolyama 5 százalékkal emelkedett a londoni kereskedésben. A piacok szoros figyelemmel követik a bank közléseit, mivel az HSNC nem közöl részletes negyedéves adatokat.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.