Újra milliárdokat hoz a "fekete bárány"
A bónusz botrányairól elhíresült amerikai óriáspénzintézet ma közölte: 1,5 milliárd dolláros profittal zárta az első negyedévet az előző év azonos időszakában mért 4,4 milliárd dolláros veszteséghez képest – jelenti a BBC.
Az AIG elsősorban a befektetéseinek köszönhette a sikert, de a legfontosabb üzletágának tekintett biztosítás továbbra sem teljesít jól. A nyolcvan százalékban állami tulajdonban lévő pénzintézet vezére, Robert Benmosche elégedett az eredménnyel. Az AIG-nak 183 milliárd dollárt kell visszafizetnie az amerikai adózóknak, ha ismét függetlenül akar működni. Ennek érdekében a cég két nagy, nemzetközi divízióját is eladja.
A MetLife 6,8 milliárd dollárnyi készpénzt és 8,7 milliárd dollárnyi részvényt ad az ötven országban működő American Life Insurance Companyért (Alico). Az ázsiai üzletágat pedig a Prudential nevű brit csoport vásárolná meg, 35,5 milliárd dollárért.