Magyarországon több alapkezelőnél is van ilyen konstrukció, ezek közül nyílt végű, határozatlan futamidejű alap három van, az Aegon Climate Change (ez euró és forint alapon is megvásárolható), a K&H Öko alapok alapja és az OTP Klímaváltozás 130/30. A válság mindhárom alap árfolyamát rosszul érintette, és más részvényalapokkal szemben ezek a klímaalapok csak lassan találtak magukra, az utóbbi időszakban viszont már egészen szép eredményeket értek el. Az OTP-s klímaalap például az elmúlt hónapban több mint 6 százalékot szedett magára, de az egy éves időtávokat nézve is mind az OTP-s, mind az aegonos konstrukcióknak bőven kétszámjegyű a hozama.
Az Aegon és az OTP Alapkezelő egyébként az RFV egy-egy nagyobb részesedéssel rendelkező tulajdonosa is, és a befektetési alapokba is szívesen vásárolják a társaság részvényeit. „RFV és Pannergy részvények is vannak a Klímaváltozás alapban, és ezek jól szerepeltek az elmúlt időszakban” – magyarázza Czachesz Gábor, az OTP Alapkezelő befektetési igazgatója. A szakember ezek mellett az osztrák Kapsch-csoport részvényeit emelte ki, a közlekedés-technológiai rendszereket fejlesztő cég árfolyama ugyanis az év eleje óta 60 százalékot emelkedett.
Az elmúlt időszakban ezek mellett még a solar-technológiákkal foglalkozó cégek teljesítettek jól, Németországban ugyanis nőtt a napkollektorok értékesítése, az szélkerekeké viszont csökkent, így ez a része az iparágnak alulteljesített. A jövőben viszont változhat a helyzet. „A technológiai fejlődés miatt az alternatív energia-termelés versenyképessé válhat a szénalapú áramtermeléssel szemben” – mondja Czachesz. Így a hosszú távon gondolkozó befektetőknek mindenképpen érdemes lehet zöld alapokat is vásárolni.