BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hatalmas magánnyugdíj-vagyont utalt az államkasszába az OTP

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Határidőre átadta átlépő tagjainak vagyonát az Államadósság Kezelő Központnak az OTP Magánnyugdíjpénztár - áll a szolgáltató közleményében. A vagyon 685 milliárd forintra rúg.

Az OTP Magánnyugdíjpénztár 2011. június 8-án maradéktalanul és problémamentesen átadta a társadalombiztosítási rendszerbe átlépett tagok vagyonát az Államadósság Kezelő Központnak - olvasható a szolgáltató közleményében.

Az ország legnagyobb bankjának nyugyugdíjpénztára által átadott vagyon piaci értéke a 2011. május 31-i árfolyamon számolva 685 milliárd forint volt. A vonatkozó jogszabályoknak megfelelően a nyugdíjpénztár július 20-ig visszaigényli az Alaptól a tagoknak visszafizetendő összeget.

Ezt követően, az augusztus 31-i határidőig minden volt nyugdíjpénztári tagnak eljuttatja az őt megillető kifizetést, illetve az elszámolásról szóló levelet. Volt tagjaink július 15-étől honlapunkon tudnak tájékozódni az őket illető tagi kifizetések mértékéről - írja az OTP.

Az OTP Magánnyugdíjpénztár több mint 18 ezer tagjának mintegy 40 milliárd forintos megtakarítását viszi tovább a jövőben.

A vonatkozókormányrendelet szerint június 12-ig kell a teljes vagyonnak átkerülnie az államhoz. A Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alaphoz kerülő magán-nyugdíjpénztári vagyonból a tagok reálhozamának visszautalását július 20-tól kezdi meg a központ a pénztáraknak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.