BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pioneer: A befektetőknek is jó lehet az új, eurós magyar államkötvény

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Bár a lakosságnak szánták, az intézményi befektetőket is komolyan érdekli az Államadósság Kezelő Központ bő egy hete kapható eurós államkötvénye.

A Pioneer Alapkezelő is vásárolt már az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) által a múlt héten kibocsátott Prémium Euró Magyar Államkötvényből (PEMÁK) – közölte lapunkkal Szűts-Békési Ilona, a társaság kötvényportfólió-menedzsere. A cég a kötvényalapjai mellett az abszolút hozamú Regattába is vett az inflációt követő kamatozású hitelpapírból, és ha lehet még jegyezni, a decemberben induló Cirkáló névre keresztelt új abszolút hozamú alapba is szándékoznak vásárolni.

Szűts-Békési Ilona szerint az első kamatperiódusban elérhető 5,1 százalékos hozam rendkívül vonzó, hiszen magasabb a többi euró kötvényünk hozamánál. A kötvény likviditásával ugyan lehetnek problémák, de az alapkezelő szeretné a lejáratig megtartani ezeket a papírokat. A PEMÁK egyébként félévente fizet kamatot, és minden kamatperiódusban az eurózóna inflációjánál 2,5 százalékkal magasabb bónuszt ad a befektetőknek.

A kötvény 2015 decemberében jár majd le, és az ÁKK egyelőre 200 millió euró értékben kíván kibocsátani belőle. Elsősorban persze a lakosságnak szánják ezt az állampapírt, a kisbefektetők tartós befektetési számlára is vásárolhatnak belőle.

Világgazdaság Online - Herman Bernadett-->

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.