Azok a bankok, amelyek eszközeinek az értéke 1,6 trillió jüan (264 milliárd dollár) mindenegyes pénzügyi év végétől számitott négy hónapon belül kötelesek lesznek nyilvánosságra hozni az előirt adatokat. Kína szerint az intézkedés összhangban van azokkal a szabályokkal, amelyeket a bázeli bizottság hozott nyilvánosságra a nemzetközi banki szabályozásra vonatkozóan.
Kinában ugyanis egyre nagyobb aggodalom mutatkozik amiatt, hogy a hitelező bankoknál egyre nagyobb az úgynevezett "rossz adósságok" állománya. A Bloomberg által begyűjtött adatok szerint az új kinai előírások a tőzsdén jegyzett 19 kínai bank közül legalább tizenkettőt fognak érinteni. A kinai bankok - különösen a négy állami tulajdonú nagybank - kulcsfontosságú szerepet játszottak abban, hogy a globális pénzügyi válság után lendületben tartsák az ország gazdaságának növekedését. Rekordösszegben hiteleztek ki pénzt azért, hogy fenntartsák Kína magas növekedési rátáját Ám az utóbbi időben aggodalmak támadtak amiatt, hogy a kihitelezett pénzek egy része nem produktiv befektetésekre ment el, és hogy a bankok emiatt nem lesznek képesek visszakapni e kihitelezett pénzeket. Ez pedig nem csak a kínai bankszektort sújtaná, hanem nagy kihatással lenne az általános növekedésre is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.