A nap vesztese: Lockheed Martin
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságHiába számolt be a vártnál magasabb profitról a harmadik negyedévre a Pentagon első számú fegyverszállítója, a Lockheed Martin, az árfolyam mégis majdnem 2 százalékot esett az amerikai tőzsdék nyitását követő percekben. Bár kismértékű, 3 százalékos bevételnövekedésről számolt be a társaság az előző év azonos negyedévéhez képest, a profitja csökkent: nettó eredménye az egy évvel korábbi 888 millió dollárról 865 millió dollárra esett. A befektetők csalódottsága mögött az állhat, hogy a cég szerint a profitesés oka az állami kereslet csökkenésében keresendő. A Lockheed fejleszti és gyártja például az F–35-ös vadászrepülőket az Egyesült Államoknak, valamint további kilenc országnak. A repülőgépek megrendelései jól alakulnak, ezért a teljes évre valamivel derűlátóbb a menedzsment.


