Folyamatosan gyengül a forint
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Szerdán a nap második felében egyre jelentősebb gyengülést mutatott a forint az euróval szemben, ráadásul úgy, hogy jelentősen alulteljesítette a régiós devizákat. Késő délutánra már 316 felett is jártak a jegyzések, ami egyben szeptember vége óta nem látott mélypontot jelentett. A dollárral szembeni jegyzések 288 fölé kerültek, míg egy svájci frankért több mint 291,5 forintot kértek a bankközi devizapiacon.
Tegnap egyébként nyugodt mederben folyt a kereskedés a nyugat-európai részvénypiacokon, egy-egy vállalati sztori okozott csupán nagyobb izgalmakat a befektetőknek. A magyar tőzsdén sem láthattunk komolyabb mozgásokat, a BUX értéke 0,5 százalékkal emelkedett, és 23 432 ponton zárta a napot. A nagypapírok eltérően teljesítettek: az OTP árfolyama 0,9 százalékot, míg a Richter árfolyama 1 százalékot erősödött: a bankpapírért 5920 forintot, míg a gyógyszergyártó cég részvényeiért 5426 forintot adtak a befektetők záráskor. A Magyar Telekom árfolyama 0,2 százalékot csökkent, így 410 forinton zárt, míg a Mol árfolyama 0,3 százalékot esett, és 13 520 forinton fejezték be a cég részvényeivel való kereskedést.


