BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rossz hangulat Európa-szerte

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A szerdai kisebb megnyugvást követően csütörtökön újra jelentős eladói nyomás alá kerültek a nyugat-európai tőzsdék, a befektetők továbbra is a globális növekedés lassulása, az alacsony olajár, illetve annak a bankrendszerre esetlegesen gyakorolt hatásai miatt aggódtak. A vezető nyugat-európai részvényindexek értéke a magyar tőzsdezárás idején 2-3 százalékkal esett, elsősorban a banki részvényeket adták a befektetők, a Stoxx szektorindexe közel 6 százalékkal került lejjebb. Ebben a pesszimista hangulatban a piaci szereplők a biztonságosabb menedékeszközök felé fordultak, az arany árfolyama

4 százalékkal került feljebb, míg a 10 éves amerikai és német állampapírhozamok csökkentek.

A BUX azonban végig jól tartotta magát, de így is 1,5 százalékkal esett 7,4 milliárd forintos forgalom mellett. A hazai blue chipek kivétel nélkül gyengültek, a Mol 1,5, a Magyar Telekom 0,8, az OTP 2 míg a Richter részvényárfolyama 1,6 százalékot zuhant. A forint gyengült, miután a KSH közzétette a decemberi inflációs adatot. Ezt követően azonban erőre kapott a hazai fizetőeszköz, így 5 óra körül a szerda esti 311-es szint közelében ingadozott az euróval szemben. A dollár-forint kereszt ugyanakkor 274-ig esett, ami majd

1 százalékos dollárgyengülést jelent.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.