BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Richter mentette meg a BÉT-et

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Megnyugodtak a kedélyek a világ tőzsdéin az elmúlt napokban. Az ázsiai részvénypiacokon emelkedés bontakozott ki a csütörtöki kereskedésben, az európai tőzsdéken az irányadó indexek vegyes elmozdulásokat mutattak a magyar tőzsde zárása időpontjában.

A magyar piacon emelkedésekkel indult a nap, aztán lefelé csorgott a BUX, és 0,2 százalékos eséssel zárt. Összesen 13,6 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények.

Az OTP árfolyama 1,7 százalékos eséssel fejezte be a napot, noha a Moody’s magyar bankokat vett felminősítési felülvizsgálat alá.

A Richter árfolyama 1,8 százalékos erősödéssel zárt, miután egy jelentős felvásárlást jelentett be. A gyógyszergyártó 190 millió svájci frankért (mintegy 55 milliárd forint) veszi meg a Finox Holding nevű biotechnológiai céget. Az egytermékes cég gyógyszerének forgalmazásából az elmúlt egy évben 16 millió eurós bevétel folyt be a Finoxhoz, ami a Richter várakozásai szerint 3 éven belül 80 millió euróra emelkedhet.

A többi nagypapír vegyes elmozdulásokat mutatott, a Mol árfolyama 0,5 százalékot esett, a Magyar Telekom részvényei 0,2 százalékkal értékelődtek fel.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.