BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fontos hálózathoz csatlakoztak Matolcsyék

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) csatlakozott az eurázsiai jegybanki hálózathoz az MNB keleti és déli nyitásának keretében - közölte a jegybank.

A közlemény szerint Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke hétfőn írta alá a csatlakozási dokumentumot a Central Bank Governors' Club of the Central Asia, Black Sea Region and Balkan Countries elnevezésű szervezethez, annak törökországi ülésén, Bodrumban.

Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke
Forrás: MTI / Kovács Tamás

Az 1998-ban létrejött Central Bank Governors' Club elsődleges célja a jegybankok közötti tapasztalatcsere élénkítése és az együttműködés mélyítése a féléves gyakorisággal szervezett találkozókon.

A kezdeményezést vezető török jegybank mellett a szervezet tagja a kínai és izraeli jegybank, valamint több V4 tagállam is: Lengyelország, Csehország, valamint Szlovénia központi bankja és a horvát jegybank.

A keleti és a déli nyitás keretében, törökországi látogatásán Matolcsy György egyetértési megállapodást írt alá Murat Cetinkayaval, a török jegybank elnökével, amelynek révén szorosabb együttműködés jön létre az MNB és a török jegybank között az információ-áramlás és a tudásmegosztás terén – írta az MNB.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.