A PannErgy leányvállalata, a PannErgy Koncessziós Kft. befejezte a cég harmadik győri kútjának fúrását. A korábbiaknál nagyobb kútátmérő miatti rendkívüli kihívások és nehézségek után, de a fűtési szezon előtt készült el a 2858 méter hosszú és 2577 méteres mélységet elérő kút. A teszteredmények szerint az új termálkút hidrodinamikai tulajdonságai kiválók. A győri geotermikus projekt összesített termálvíz-kitermelő kapacitása várhatóan eléri az óránkénti 1100 köbmétert, ami 20 százalékot meghaladó teljes bővülés. A harmadik kútba október első felében szivattyút szerelnek majd, addig – a mérsékelt időjárású időszakban – a másik kettőhöz hasonlóan önkifolyásos üzemmódban működik. A nagyobb kapacitásból származó többletenergiát a meglévő ügyfeleknek értékesíti a PannErgy.
„Számottevő erőfeszítéseket tettünk annak érdekében, hogy a fűtési szezon kezdete előtt sikeresen lezárjuk a kút mélyítési és tesztelési munkálatait. A nagy kútátmérő adta kisebb csőellenállás mellett elértük hozamvárakozásainkat, azonban az október elején beépítésre kerülő szivattyúval történő mérések után tudunk csak végleges eredményről nyilatkozni” – hangsúlyozta a közleményben Bokorovics Balázs, a PannErgy igazgatótanácsának elnöke.
„Győrben csaknem 24 ezer lakásban szolgáltat távhőt a PannErgy, emellett az Audi Hungaria fűtési energiájának mintegy feléhez biztosítanak zöld energiát. A harmadik kútból nyert hőt a győri szolgáltatón keresztül juttatják el újabb háztartásokba vagy az Audi-gyárba. A beruházás a terveknek megfelelő ütemben valósul meg, ami mindenképpen pozitív hír. Az új kút eredménynövelő hatását már korábban figyelembe vettük, mivel a meglévő győri kutaknak köszönhetően megítélésünk szerint a PannErgy menedzsmentje rendelkezett azokkal a helyi ismeretekkel, amelyek a beruházás hozamának reális megbecslését eredményezhették” – mondta a Világgazdaságnak Módos Dániel, az OTP Bank Elemzési Központjának szakértője. „Győrben ennek hatására kevesebb más forrásból származó energiát vásárol majd a helyi szolgáltató, így a város károsanyag-kibocsátása is számottevően csökken. A menedzsment eddig ismertetett terveiben egyelőre nem szerepel a győri projekt bővítése, de ez nem zárja ki azt, hogy később újabb tervekkel álljanak elő, ha a feltételek adottak” – tette hozzá Módos Dániel. A PannErgytől idén összesen 5,3 milliárd forint árbevételt, 2,6 milliárd forint EBITDA-t és 354 millió forint nettó eredményt vár a szakértő, célárfolyama 1046 forint, az ajánlás vétel. Ez 53,8 százalékos növekedést vetít előre a következő egy évben. A PannErgy árfolyama tegnap délután 1,8 százalékkal 680 forintra emelkedett. Idén 1,3, az elmúlt egy évben 40,5 százalékkal emelkedett a társaság részvényeinek piaci értéke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.