BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megállíthatatlanul menetel az OTP

A múlt hét elején az OTP jelentős emelkedése húzta fel a BUX indexet, azonban a részvénykosár keddi csúcsdöntése után oldalazni kezdett az árfolyam. Összességében egy szabályos emelkedő trendcsatornában mozog a mutató, a felső trendvonal 42 600 pontnál húzódik, amelyet a következő időszakban is érdemes kiemelt figyelemmel követni. A 41 ezer pontnál található kitörési szint fontos támaszt képez.

Egyértelműen az OTP volt a múlt hét sztárpapírja. Az árfolyam sorra döntötte a csúcsokat, és egyelőre úgy fest, hogy egy korábbi emelkedő hullámra mért, 161,8 százalékos Fibonacci-szintet is sikerül áttörnie, amely 13 024 forintnál húzódik. Természetesen még nem beszélhetünk szignifikáns mozgásról, de ha ez sikerül, folytatódhat az emelkedés, annak ellenére, hogy az RSI-indikátor erőteljes túlvettséget jelez. Mivel soha nem járt még ilyen magasan az árfolyam, meglehetősen nehéz új potenciális ellenállási szinteket meghatározni. Egy újonnan kialakult emelkedő trendcsatorna felső trendvonala 13 100 forintnál található, de gond nélkül emelkedhet tovább, és az esetleges kiszúrásokat sem lehet kizárni, ahogy arra korábban is volt példa. Természetesen az indikátorok magas állása miatt bármikor indulhat negatív korrekció, egyelőre azonban ennek nincsenek egyéb jelei a grafikonon.

A Mol árfolyammozgása továbbra is izgalmas lehet, a múlt héten a meghatározó 3350 forintos szint fölé került az árfolyam, azonban a pénteki kereskedésben elbizonytalanodott, és visszasüllyedt. Szignifikáns visszaesés esetén hamarosan ismét a 3270–3300 forintos támaszzónát tesztelheti a jegyzés, ahol a harminc- és az ötvennapos mozgóátlag, ráadásul egy hosszú távú emelkedő trendcsatorna alsó trendvonala is húzódik. Az emelkedés későbbi folytatódása esetén továbbra is van esély a csatorna felső trendvonalának elérésére, azonban felül kialakult egy kevésbé meredek emelkedő trendvonal is, amely könnyen egy emelkedő ék alakzat felső szárát jelentheti, ez pedig lefelé mutató technikai alakzat. Összességében a vételi pozíciók alá érdemes lehet stopmegbízásokat elhelyezni 3200–3250 forint között.

A Richter árfolyamának technikai képe rendkívül kedvezőtlen, miután visszatesztelte a kétszáz napos mozgóátlagot, folytatódott a csökkenés, és az 5200 forintos szint alá süllyedt a jegyzése. Várakozásom szerint hamarosan elérhető lehet az ötezer forintos erősebb támasz, és egyelőre egy január óta tartó csökkenő trendcsatorna maradhat az irányadó, melynek felső trendvonala most 5450 forintnál húzódik.

Az elmúlt héten nem változott a Magyar Telekom árfolyamának technikai képe, bár kedden nagy napon belüli volatilitást láttunk. Egy enyhén csökkenő trendcsatornában mozog a jegyzés, a 465–475 forintos tartományban, és egyelőre nem láthatók arra utaló jelek, hogy a közeljövőben innen ki tudna mozdulni, de természetesen a támasz- és ellenállási szinteket érdemes kiemelten figyelni.

A cikk szerzője az Equilor

Befektetési Zrt. szenior elemzője

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.