BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mindkét fontos indexből kitették a Rábát

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Március 18-tól új összetételű lesz a BUX és a BUMIX index kosara a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatójának pénteken bejelentett döntése szerint. A BUX-kosárba új részvényként bekerül a 4iG, az AutoWallis és a BIF. Az indextag ÉMÁSZ és a Rába részvényei kikerülnek a kosárból, mert már másodszor nem teljesítettek minimum három kritériumot az ötből. Bővül a BUMIX is az AKKO Invest (volt Plotinus) csatlakozásával. Négy kibocsátó – Csepel, Enefi, Rába, Zwack – részvényei távoznak, így a BUMIX mezőnye 15 fősre szűkül. A Nordtelekom még csak első alkalommal nem felelt meg az elvárásoknak, így kosártag maradhatott. Az új BUX-tagok közül 0,68 százalékkal a BIF súlya a legnagyobb, míg a BUMIX-hoz csatlakozó AKKO-é 1,23 százalékos.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.