BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rijádban idén startolhat a Saudi Aramco IPO-ja

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Két lépcsőben tervezik a Saudi Aramco részvényeinek elsődleges kibocsátását (IPO) a rijádi tőzsdén – értesült a Wall Street Journal. Az idén 1 százaléknyit, majd jövőre újabb 1 százaléknyit dobnának a helyi piacra, letesztelendő, hogy a szaúdi tőzsde mennyire gördülékenyen tud menedzselni egy ekkora volumenű üzletet. A monarchia a 2000 milliárd dollárra taksált olajcég 5 százalékától válna meg, azaz százmilliárdos bevételre számít. Később újabb 3 százaléknyit értékesítene valamelyik nagy külföldi tőzsdén. A piac szerint a cég csak 1500 milliárdot ér, s az 1 százalékos, 15 milliárdos tétel kezelése vélhetően nem haladja meg a külföldi intézményi befektetők előtt 2015-ben megnyitott, 500 milliárdos kapitalizációjú tőzsde, a Tadawul képességeit. Kedden Amin Nasszer, az Aramco elnök-vezérigazgatója az IPO idejét „közelire, sőt nagyon közelire” tette.

A szaúdi óriáscéget

2000

milliárd dollárra értékelik

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.