BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magára talált a börze

Kétszázmilliárd forint feletti forgalom mellett közel négy százalékkal erősödött a hazai tőzsdeindex a most is szeszélyes októberben.

Intenzív növekedést hozott a hazai tőzsdének az október, a BUX 3,8 százalékkal, 40 601 pontról 42 160 pontig erősödött. A Budapesti Értéktőzsde közleménye szerint elsősorban a globális monetáris lazítások hatottak kedvezően a tőkepiacokra, és ezekből a pesti részvényindex is profitálni tudott. A múlt havi összesített részvényforgalom 219 milliárd forintot tett ki, bőven túlszárnyalva a szeptemberi 176,3 milliárdot, de elmaradva az egy évvel korábbi 234,6 milliárdtól. A részvények napi átlagban 9,96 milliárd forint értékben cseréltek gazdát, ez szintén magasabb az előző hónap 8,4 milliárdos értékénél, ugyanakkor nem érte el az egy évvel korábban mért 11,2 milliárd forintot.

A blue chipek közül egyértelműen a 10 százalékot ralizó Richter az októberi nyertes, de alapvetően erős hónapot zárt az OTP is, amely új történelmi csúcsot beállítva, 14 ezer forint felett is járt, és végül 6 százalékos emelkedéssel fejezte be a hónapot, miközben a magyar börze forgalmának több mint felét adta a bankpapír. A Mol alig 1 százalékkal került feljebb, a Magyar Telekom pedig lényegében stagnált.

A kisebb forgalmú papírok közül a közel 40 százalékot veszítő CIG Pannónia volt a legnehezebb helyzetben. Az életbiztosító részvényeinek lassú lecsorgása október végén fordult zuhanásba, miután kiderült, hogy a korábban hittnél sokkal nagyobb lehet a leánycégének olaszországi üzletágához köthető kár. Az árampiacon fontos bejelentéseket tett több tőzsdén jegyzett cég is, közülük az Elmű és az ÉMÁSZ drágult, az Opus Global viszont gyengült.

A brókercégek versenye ismét szoros eredményt hozott, ezúttal az Erste nyert 109,7 milliárd forintos duplikált forgalommal, megelőzve a Wood & Companyt, amely 106,2 milliárd forintos forgalmával három hónap után szorult a dobogó második fokára. A harmadik helyen a Concorde végzett 100,7 milliárd forinttal. A három dobogós befektetési szolgáltatón keresztül zajlott a teljes részvénykereskedelem csaknem háromnegyede, számottevő forgalmat mellettük az Equilor és a Random Capital ért el, az előbbin 31,5, az utóbbi szolgáltatón 19,6 milliárd forint befektetői pénz folyt keresztül.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.