Ha lassabb ütemben is, de folytatódott a Duna House (DH) bővülése a tavalyi év végén. A cégcsoport 2,5 milliárd forint jutalékbevételt ért el 2019 negyedik negyedévében, 1,6 százalékkal meghaladva az egy évvel korábbit – derül ki az ingatlanközvetítő cégcsoport aktuális mérőszámaiból.
A magyar lakóingatlan-piacot mérsékelt kereslet jellemezte az utolsó negyedévben, ami a DH csoport hazai hálózatának jutalékbevételében is éreztette a hatását. A belföldi irodák jutaléka 9 százalékkal 1,9 milliárd forintra csökkent. Folytatódott ugyanakkor a dinamikus növekedés Lengyelországban, ahol egy év alatt másfélszeresére emelkedett a jutalékbevétel, ez pedig teljes mértékben kompenzálni tudta a magyarországi zsugorodást. A kimagasló eredményt támogatta, hogy a lengyel irodahálózat mérete és teljesítménye is jelentősen nőtt: az irodák száma negyedével, az egy egységre jutó átlagos jutalék pedig 20 százalékkal volt magasabb az előző évinél.
A DH 25 saját tulajdonú irodája az operáció 90 százalékát adó franchise-üzleteknél gyengébben teljesített, és az egy évvel korábbinál 4,6 százalékkal kevesebb, 413 millió forint jutalékkal járult hozzá a csoportszintű eredményhez. A lengyel és a magyar hálózat teljesítménye között ebben a szegmensben még erősebb a kontraszt: a hazai saját irodák jutaléka mintegy harmadával esett vissza, a külföldi egységek bevétele viszont hasonló mértékben gyarapodott.
Tavaly 10,6 milliárd forint összesített jutalékbevételt ért el a DH csoportszinten, ami 4 százalékkal haladja meg a 2018-as eredményt. A minimális bővülés itt is a lengyel piacnak köszönhető, Magyarországon ugyanis a tavalyelőttivel megegyező összeget hoztak a jutalékok 2019-ben. A hitelszegmensben ugyanakkor továbbra is kiváló eredményt ér el a DH, 2019 utolsó három hónapjában már 51,8 milliárd forint kölcsönt közvetített ügyfeleinek, a hitelvolumen ezzel egy év alatt a másfélszeresére duzzadt. Magyarországon 66 százalékkal nőtt a kihelyezett állomány 2018 negyedik negyedévéhez képest, ezt a babaváró hitelek megjelenése és a jelzáloghitelek csaknem 30 százalékos felfutása eredményezte. Lengyelországban 38 százalékkal bővült a hitelezés, ami a Gold Finance felvásárlása mellett jelentős organikus növekedésnek köszönhető. A cégcsoport az ország hatodik legnagyobb hitelközvetítőjének számító Alex T. Great múlt heti felvásárlását követően további 60 százalékos növekedéssel számol a legnagyobb külpiacán.
A társaság összesen 193,3 milliárd forint hitelt közvetített ki 2019-ben, csaknem a dupláját az előző év 102,2 milliárd forintos volumennek. Lengyelországban másfélszeresére nőtt a kihelyezett kölcsönösszeg, míg itthon ennél jóval szerényebb, 35 százalékos bővülést ért el a szegmens. A pénzügyi tevékenység súlypontja ezzel külföldre helyeződött át, a kölcsönállomány bő hattizedét tavaly már a lengyelországi irodák közvetítették az ügyfeleknek, míg egy évvel korábban még a hazai egységekben adminisztrálták a hitelvolumen több mint felét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.