Félezer darabos forgalommal nyugtázta a piac az Első Hazai Energia-Portfolió Nyrt. (EHEP) hétfői közzétételét, amely szerint zárt körű alaptőke-emelés keretében 28 millió 184 ezer forint érkezett a társaság bankszámlájára. Érdemes azonban azt is figyelembe venni, hogy mindezt az elkülönített részvények karanténjában produkálta a papír, ahol az állampapírpiacról ismert modell szerint „csukott” az ajánlati könyv, s csak bizonyos idősávokban lehet kereskedni.
A mostani alaptőke-emelés javát, a több mint 27 millió forintot Kis Ferenc befektető állta, aki még tavaly júliusban vásárolta meg az addig a Buda-Cash felszámolójánál fektetett pakettet, s így 27,37 százalékkal a második legnagyobb tulajdonosa lett a társaságnak a 39,2 százalékot birtokló Dunaújvárosi Vagyonkezelő Zrt. (DVG) mögött. A maradék néhány százezer forintot az elsőbbségi jogukkal élő részvényesek fizették be. Nagy csodát a bő 28 milliós tőkeinjekciótól sem várhatunk, de lélegzethez jutott a tavaly félévkor mínusz 6 millió 909 ezer forint saját tőkét jelentő társaság. Így a teljes alaptőke most 21 millió 188 ezer forint. Igaz, ez még a tavalyelőtti kritikus 22 milliós szintet sem éri el, amelyet az akkori, azóta már lemondott menedzsment csak a felszámolás elkerülésére és a tőzsdéről való rendezett távozásra tartott elegendőnek.
Az EHEP részben a Buda-Cash-botrány áldozata: nem csak a befektetéseiket tartották ott, de az ÉRB Banknak nyújtott alárendelt kölcsönt is le kellett írniuk. A botrány kirobbanása után csak a KELER-nél és a DRB Banknál elhelyezett földgáz- és villamosenergia-kereskedelmi letétek maradtak meg szabad eszközként. Erre tett rá még egy lapáttal a tulajdonosi nemtörődömség: az EHEP úgy lett fizetésképtelen, hogy tartozása sem volt. A DVG és a Buda-Cash felszámolója évekig nem reagált a korábbi menedzsment megoldási javaslataira, és egy idő után elfogyott a társaság pénze.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.