BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új befektető az Akko Investnél

Ismétlődik a tőzsdetörténelem, Veres Tibor újra ifjabb Ádámosi Györgytől vett részvénycsomagot, ezúttal az Akko Invest 10 százaléka cserélt gazdát.

A Veres Tibor tulajdonában lévő Dayton-Invest Kft. több mint 3,3 millió részvényt vásárolt a tőzsdén jegyzett Akko Investben, így megszerezte a szavazatokra jogosító részvények 10 százalékát. Veres a gépkocsi-forgalmazással foglalkozó AutoWallis és az ingatlanfejlesztésre szakosodott Wing Holding Zrt. meghatározó tulajdonosa. Tegnap az Akko közgyűlése az igazgatóság tagjának választotta Horváth Imrét, a Wing Zrt. finanszírozási igazgatóját, Himber Péter könyvvizsgálót, valamint Varga Gábort. Az Akko-részvénycsomagját Veres a Csányi Sándor OTP-vezérigazgató baráti köréhez tartozó ifjabb Ádámosi György svájci bejegyzésű AGY69 AG nevű cégétől vette. Ádámosi részesedése ezzel 12,6 százalékra csökkent. Az Akko Invest legnagyobb tulajdonosa egyébként Emőri Gábor, aki az E-Milorg nevű egyszemélyes kft.-jén és a többségi tulajdonában álló i-Cell Mobilsoft Zrt.-n keresztül 20,7 százalékkal rendelkezik a cégben. Öt százaléka van az Akkóban az XP-Banktechnika Zrt.-nek, a közkézhányad pedig 50,1 százalékot tesz ki. A részvényátruházással egy korábban már bejáratott kapcsolatrendszert aktiváltak, hiszen az AutoWallis (korábban Altera) részben ugyancsak Ádámositól került Vereshez. Már csak az a kérdés, hogy a tulajdonosi kör mit kezd a céggel. A szeptemberben publikált első féléves gyorsjelentés szerint az Akko Invest gyakorlatilag nem végzett üzletszerű tevékenységet, bevétele 9 millió forint alatt maradt, vesztesége pedig 360 millió forint volt. A cég tulajdonát képezte egy szolnoki és egy nagykanizsai bérbe adott ipari ingatlan, egy budai lakás, valamint egy, a franciaországi Antibes-ban lévő, felújításra szoruló háromcsillagos szálloda. Szep­tember óta megszereztek egy 4300 négyzetméteres budaörsi kereskedelmi ingatlant, bevásárolták magukat egy 24 szobás zamárdi szállodaprojektbe, és vettek még egy 438 négyzetméteres budai villát. Úgy tűnik tehát, hogy a cég az ingatlanhasznosítás irányába mozdul el, s ebben most már egy tapasztalt partner is a segítségére lesz.

Az ingatlanhasznosítás mellett szóba jöhet egy másik irány is. Tavaly szeptemberben a BÉT50 konferencián jelentette be Veres Tibor, hogy a szintén az érdekeltségébe tartozó Graboplast is a börzére tart. A Wallis csoport tőzsdére lépési technikáját ismerve – a cégcsoport gyakorlatilag beköltözött az Altera üresen hagyott csigaházába –, könnyen lehet, hogy az egyébként a parketten már járatos, speciális műanyag padlókat gyártó cég visszatérési manővere kezdődött meg.

Akárhogy is lesz, az Akko messzire jutott eredeti tevékenységétől. Az Akko ugyanis Zsiday Viktor befektetési cége volt 2011 és 2017 között. Azt követően kezdődött meg a jelenlegi időszak, amely gyakorlatilag egy olyan új főtulajdonos keresésével telik, amely ismét felvirágoztatja a parlagon heverő céget. Érdekes módon azonban míg a Zsiday-érában, amikor a társaság valóban nyereséget termelt, a részvények hat év alatt 1515 forintról 6000 forintra, azaz a négyszeresükre drágultak csupán, az iránykeresés időszakában 6 ezer forintról – a részvények felaprózását figyelmen kívül hagyva és a jelenlegi 500 forintos kurzust figyelembe véve – 32 ezer forintra erősödtek.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.