Pénz- és tőkepiac

Magyarországon fejlesztik a Morgan Stanley felhőjét

Az automatizáció nyomán felszabaduló munkaerő magasabb hozzáadott értéket termelhet.

A budapesti kirendeltségünkön dolgozók fele informatikai szakember, akik a befektetési bank alapfolyamataiért és a digitális fejlődésért felelősek, jelenleg a felhőalapú megoldások integrációján dolgozunk – mondta a Világgazdaságnak Dave Atheis, a Morgan Stanley magyarországi technológiai részlegének vezetője.

A tizennégy éve 30 fővel induló elemzési csoport mára 2000 fős kirendeltséggé nőtt,

amelyben számos informatikai fejlesztést végeznek, a világelsőnek számító részvénykereskedési üzletág online platformját is Budapesten fejlesztik. Dave Atheis hangsúlyozta, hogy a mesterséges intelligencia és az automatizáció ugyan kivált munkafolyamatokat, ezzel a dolgozók magasabb hozzáadott értéket termelhetnek. A kockázatmenedzsment, a belső audit és a treasury területén a legkisebb a lehetőség az automatizációra, valamint az informatika és a tanácsadás sem helyettesíthető robotokkal.

Photo: Daniel Varga

Tíz éve a „felhasználói szinten értek az informatikához” mondat többnyire azt jelentette, hogy valaki tud nyomtatni, e-mailt küldeni, szövegszerkesztőt használni, ma már az ennél mélyebb informatikai tudás a pénzügyben előnyt jelent, az elemzői és modellezési pályákon pedig létszükséglet – tért át a digitális oktatás fontosságára a Morgan Stanley magyar irodájának technológiai vezetője.

A Corvinus Egyetem és a Morgan Stanley között régóta fennálló együttműködés jó példa arra, hogyan készítjük fel a következő nemzedéket a pénzügy új, digitális korszakára.

A hitelderivatívákról és a derivatív piacokról szóló kurzusok mellett legalább ilyen fontos része az együttműködésnek a VBA, SQL és Python programnyelvek pénzügyi felhasználásának oktatása. Más intézményekben, például a BME-n is kialakítottunk IT-laborokat, és támogatjuk a magyar egyetemeket a tudományos versenyeken való részvételben. Dave Atheis hozzáfűzte: a gyakornoki programjainkban folyamatosan száznál több gyakornok dolgozik a vállalatnál, ebből a technológiai részlegnél ötvenen vannak.

A teljes interjú a Világgazdaság szerdai számában olvasható

Dave Atheis Morgan Stanley felhő
Kapcsolódó cikkek