BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Történelmet írtak a pesti parketten

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az előző napi, pánikszerű eladások után csütörtökön felpattantak a tőzsdeindexek, a hazai BUX 2,5 százalékos erősödésével pedig jócskán felülteljesítette még a vezető nyugat-európai börzéket is.

A pesti piac irányadó mutatójának 46 261 pontos záróértéke új rekord a vezető magyar részvényindex történetében, a napközben elért, 46 275 pont pedig abszolút csúcsot jelent. Külön öröm, hogy a csúcsdöntésre viszonylag magas, 18 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett került sor.

Fotó: pixabay

A hazai parkett kiugróan jó teljesítményében oroszlánrészt vállalt az OTP, amely 4,6 százalékot ralizva új éves csúcson, 15 490 forinton zárt, karnyújtásnyira a 15 850 forintos mindenkori rekordtól. A Mol papírjai 1,6 százalékos emelkedéssel 2286 forinton zárták a historikus napot, a Richter részvényei pedig 0,6 százalékkal magasabbra, 8210 forintra kapaszkodtak. Negyedik blue chipként kilógott a sorból a Magyar Telekom, amely 1,9 százalékos esést követően 407 forintig került lejjebb. A távközlési papírról csütörtökön került le a 16 forintos osztalékszelvény.

A devizapiacon is akadt ok az örömre, a forint ugyanis folytatta erősödését. Az euróval szemben 0,4, a dollárhoz képest pedig 0,7 százalékot nyert a hazai fizetőeszköz, előbbit 349,5, utóbbit 286,2 forinton jegyezték a tőzsdezáráskor.

Fotó: Shutterstock

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.