A banki kapcsolatokkal rendelkező 19–29 évesek 78 százaléka használ valamilyen bankkártyát, ám internet- vagy mobilbanki szolgáltatásokat jóval kevesebben, mindössze 38, illetve 45 százalékuk vesz igénybe – állapítja meg a K&H ifjúsági indexe. A fiatalok fele havonta átlagosan 66 ezer forintot költ az elektronikus fizetőeszközökön keresztül. 

A 19–29 éves korosztály döntő része, 96 százaléka kapcsolatban áll valamelyik pénzintézettel. Az érintettek elsősorban a bankkártyát használják, ez a 78 százalékukra igaz.

Ugyanakkor a többi banki szolgáltatás közül a bankszámlájukat nem igazán veszik igénybe, mindössze 58 százalékukra jellemző. A netbank- és mobilbankhasználat sem igazán gyakori: 

előbbit a bankoló fiatalok 38, utóbbit pedig 45 százaléka alkalmazza. A visszafogott arány magyarázható azzal is, hogy a bankszámlájukat is viszonylag ritkán használják.

A kutatás szerint a 19–29 éves fiatalok közel fele (49 százaléka) használ inkább készpénzt. Akik pedig elektronikusan – azaz bankkártyával vagy okosórával – szoktak fizetni, azok átlagosan havonta 66 ezer forintot költenek. Az említett adatokon alapuló becslés szerint, ha a 19–29 évesek korosztályába tartozó több mint 1,1 millió fiatal fele a készpénzes fizetés helyett az elektronikusat választaná a havi 66 ezer forint elköltésére, akkor több mint 400 milliárd forint összegű forgalom terelődhetne át a készpénzes térfélről az elektronikusra. A kutatás hozzáteszi, hogy nemzetközileg is kimagasló szinten van Magyarországon a készpénzállomány, GDP-arányosan 14-15 százalék.