BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mínuszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Londonban, Frankfurtban és Párizsban is gyengüléssel indult a kereskedés.

Mínuszban kezdték a keddi kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók.

Fotó: Shutterstock
  • A londoni FTSE-100 index 0,26 százalékos,
  • a frankfurti DAX30 index 0,84 százalékos,
  • a párizsi CAC-40 index pedig 0,75 százalékos gyengüléssel indította a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,90 százalék mínuszban nyitott. 

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 43 centtel (0,54 százalékkal) 79,27 dollárra csökkent a keddi európai tőzsdenyitás idejére. Az arany ára unciánként 0,10 százalékkal (1,95 dollárral) 1808,25 dollárra nőtt. Az euró jegyzése 1,1242 gyengült a hétfő esti 1,1278 dollárról.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.