BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elesett az OTP, tízezer forint alatt az árfolyam

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Csütörtök délelőtt fokozódott az eladói nyomás a pesti tőzsdén, az OTP befektetőit a kamatstop esetleges meghosszabbítása aggasztja.

Erősödött az eladói nyomás délelőtt a pesti tőzsdén, a BUX délig másfél százalékos esést könyvelhetett el, ám még így is valamivel jobban teljesít, mint a bőven két százalék feletti veszteségben álló nyugat-európai indexek.

A hazai parketten az OTP vezeti az esést, a bankpapír kurzusa 3,1 százalékot zuhant, letörve ezzel a lélektanilag is fontos 10 ezer forintos támaszt. A legforgalmasabb magyar részvényt 9876 forinton jegyzik jelenleg. 

Stock earning drop. Financial graph showing statistics, prices falling, . 3d render OTP részvény esik zuhan értékpapír
Fotó: Shutterstock

A nagybank piacán heves eladásokkal reagáltak a befektetők Virág Barnabás MNB-alelnök szavaira, aki a Világgazdaság csütörtöki konferenciáján a kamatstop célzott meghosszabbítása mellett érvelt.

A Mol és a Richter papírjai kisebb mértékben – egyaránt 0,7 százalékkal – ugyancsak gyengültek, előbbi piaci ára 2774, utóbbié pedig 6720 forint.

A blue chipek közül egyedül tartja a frontot a Magyar Telekom, amely a kedvező eredményszámokat hozó szerda késő délutáni gyorsjelentés farvizén fél százalékkal emelkedik.

Folytatódott a forint gyengülése is, a hazai fizetőeszköz az euróval szemben 0,6 százalékkal értékelődött le, a keresztárfolyam ezzel a 382,3-as szintig kúszott fel.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.