BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fagyos szelek fújnak a kriptotélen, van, akinek ítéletnapiak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Folytatódik az FTX-saga. Négymilliárd dollárra van szüksége a kriptotőzsdének a túléléshez.

Nemhogy a várva várt trendforduló nem jött el, de egyelőre a fény sem látszik az alagút végén

– nagyjából így lehet leírni a kriptopiac mostani állapotát. Ebben a helyzetben pedig talán csodálkozni sem lehet azon, hogy folyamatosan zuhan a legnagyobb eszközök értéke, míg a bitcoin tegnap a 17 ezer dolláros szint környékén próbált sikertelenül megkapaszkodni, éjjel 15 700 dolláron is járt, és a délelőtti órákban sem volt képes elérni a 17 ezres értéket.

 

A befektetők amiatt is nyomják az eladás gombot, mert az előzetes reményeikkel ellentétben a Binance mégsem „segíti” meg versenytársát, az FTX-et. Ebben a helyzetben Sam Bankman-Fried kriptoguru, az FTX vezetője arról tájékoztatta a befektetőket, hogy kriptotőzsdéje 

8 milliárd dollárt veszített, és a csőd elkerüléséhez azonnali, 4 milliárdos segítségre van szüksége

– írja a Bloomberg. Hangsúlyozta azt is, hogy 

hihetetlenül hálás lenne,

ha a befektetők a zsebükbe nyúlnának.

The,Silver,Coin,Of,Cryptocurrency,Bitcoin,Is,Freezing,In,The, crypto, bitcoin, winter, tél, fagy, ice, freeze
Fotó: Shutterstock

Ugyan a lassan egy éve tartó lejtmenetben voltak már becsődölő kriptocégek (például a Celsius hitelező), de az FTX-et és a Bankman-Friedet igazi nagyágyúnak tekintik a piacon. Beszédes adat, hogy az FTX-et 26 milliárd dollárra értékelték – ezért is ilyen heves a befektetők reakciója.

Egyelőre tehát borítékolható a digitális eszközök további esése. A JPMorgan szerint ha a korábbi, hasonló mértékű kriptopiaci zuhanásokat nézzük, akkor most 

13 ezer dolláros bitcoinár környékén jöhet el a trendforduló.

Az nyitott kérdés, hogy idáig milyen gyorsan ereszkedik le az árfolyam, de az elemzés szerint a korábbi esések üteméből arra lehet következtetni, hogy nagyjából ezt az értéket hét hét múlva éri el a kriptodeviza.

Doktor Végzet is megszólalt

A 2008-as válságot is előre jelző kriptoellenes Nouriel Roubini szerint most bizonyosodott be végképp, hogy az egész digitális piac egy nagy piramisjáték.

A Roubini Macro Associates vezérigazgatója, tweetjében úgy fogalmazott, hogy „először az FTX mentette ki az összeomló kripto-Ponzi-átveréseket. Most az FTX omlik össze és a Binance mentheti meg őket. De ki fogja kisegíteni a Binance-t, amikor az a kártyavár is összeomlik?”

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.