BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Délben fordult, de még mindig erős a forint

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A hazai blue chipek közül csak a Magyar Telekom emelkedik. A BUX a varsói tőzsdével együtt morzsolódik.

A tőzsdenyitástól nagyjából a tízórai elfogyasztásáig emelkedett a BUX, majd jóllakott lecsorgás következett. A pesti tőzsde vezető indexe délutánig 0,79 százalékos mínuszba morzsolódott. Ami enyhe alulteljesítés a 0,4 százalékos mínuszba csúszott német DAX indexhez képest. Ellenben a régiós versenytárs lengyel WIG indexszel szinte együtt mozgott a magyar mutató. 

Bét
tőzsde
bux
Budapest és Varsó együtt mozgott / Fotó: Kallus György / Világgazdaság

A céláremelések és a sajátrészvény-vásárlások ellenére is negatívan korrigált kedden az OTP. A bankrészvény délutánra már bő 1 százalékos mínuszba csúszott, s 17 740 forint közelébe süllyedt.

Hasonló mértékű, bő 1 százalékos mínuszokat mutatott a Mol és a Richter is.

A Magyar Telekom közel 2 százalékot pattant, s 989 forint közelében jegyezték délután.  

Kisebb hétfői korrekciót követően 

kedden ismét nekirugaszkodott a forint az erős oldalnak. 

Az euró-forint immár huzamosabban a 200 napos mozgóátlag alatt tartózkodik, amely 385,92-nál húzódik. A kurzus kedden délben a csökkenő trendcsatorna alsó trendvonala alá is, ami 383,30-nál képez támaszt. A jegyzés 382,60 közelébe süllyedt. Innen fordult az árfolyam, s visszapattant 384 fölé. A legközelebbi ellenállás egy Fibonacci-szint 384,79-nál.  

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.