BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Másfélszeresére nőtt a Gloster nyeresége

A főként külpiacokra dolgozó informatikai cégnél nőtt az export és a rendszeres bevételek aránya. A Gloster növekedésének elsődleges hajtóereje tavaly is a cloudüzletág volt.

A külföldre kiszervezett informatikai szolgáltatásokat nyújtó Gloster korrigált nettó árbevétele tavaly éves bázison 31 százalékkal, 13,48 milliárd forintra, ezen belül a korrigált rendszeres árbevétele 44 százalékkal, 9,098 milliárd forintra nőtt. Az előző évhez képest a korrigált EBITDA 18 százalékkal bővült, elérve a korábban közzétett sáv tetejét képező 1,152 milliárd forintot, és a Gloster nyeresége is nagyot nőtt – közölte a 271 főt foglalkoztató vállalat péntek reggel. 

Gloster
Tovább nyomult a Gloster a külpiacokon

Továbbra is az export hajtja a Gloster eredményeit

Az IFRS (Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok) szerinti adózott eredmény ugyanis 51 százalékkal, 462 millió forintra növekedett, annak ellenére, hogy jócskán negatív irányban befolyásolták az egyszeri tételek.

Az MRP tulajdonában lévő Gloster-részvényekhez, illetve a pályázati kötelezettségekhez kapcsolódó ráfordítások összesen 176 millió forinttal csökkentették a 2024-es IFRS szerinti adózott eredményt.

Az IFRS-szabályok szerint számolt EBITDA 899 millió forint volt, ami 23 százalékos növekedés.

Az export piaci teljesítménye továbbra is kiemelt szerepet játszik a Gloster növekedésében: a korrigált exportárbevétel 10 százalékkal, 5,1 milliárd forintra nőtt, míg az IFRS szerinti exportárbevétel 36 százalékkal, 4,8 milliárd forintra gyarapodott.

Ezáltal az IFRS szerinti árbevételen belül az export részaránya 46 százalékra emelkedett, meghaladva a hosszú távú stratégiában megfogalmazott 30-40 százalékos célértéket.

A külpiaci teljesítmény alátámasztja a vállalat exportorientált működésének sikerességét, és megerősíti a nemzetközi fókuszú üzletfejlesztés fenntarthatóságát.

Nőtt a rendszeres árbevételek aránya is

A rendszeres árbevételek aránya tovább erősödött: a korrigált árbevételhez viszonyítva 67,5 százalék, az IFRS szerint pedig 78,6 százalék.

Az IFRS szerinti rendszeres árbevétel abszolút értékben is közel 3 milliárd forinttal nőtt, azaz 57 százalékkal emelkedett az előző évhez képest.

A Gloster növekedésének elsődleges hajtóereje tavaly is a cloudüzletág volt, melynek nettó árbevétele 122 százalékkal bővült.

A nemzetközi szoftverfejlesztési üzletág szintén sikeres évet zárt: árbevétele 21 százalékkal emelkedett. Ugyanakkor az üzletág eredménytermelő képességét negatívan befolyásolták a szakképzett munkaerőért zajló verseny következtében gyorsan emelkedő bérköltségek.

 

A BÉT Standard kategóriájában jegyzett Gloster részvényei péntek délelőtt 1 százalékkal, 790 forintra erősödtek, év vége óta azonban 7 százalékkal kerültek lejjebb. 

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.