Ázsia után Európa részvénypiacai is földbe álltak hétfőn a vámháború további eszkalációjának köszönhetően, a pánikszerű részvényeladásból pedig az elmúlt hónapok sztárpapírja, a Rheinmetall sem maradt ki.
A német hadiipari vállalat az elmúlt 12 hónap során 157 százalékkal tudta növelni értékét, a felfutás nagy része pedig az idei év elejére koncentrálódott, amikor is kiderült, Amerika a korábban megszokottnál csak kisebb mértékben tervez hozzájárulni Európa védelméhez, ez pedig harci képességeinek javítására ösztökélte a kontinenst. A befektetők ennek az irányváltásnak köszönhetően találtak rá a Rheinmetall részvényeire, melyet szakadatlan vásárlásaikkal 1500 euró környékére pumpáltak korábbi, 500 euró környéki árfolyamszintjeiről.
Aztán elkezdődött az amerikai vámháború, és a papírok lefordultak a csúcsról, és március második felét már az 1300 eurós szint környékén töltötték, majd a világgazdasággal kapcsolatos félelmek fokozódásával, illetve a vámok konkrét mértékének bejelentését követő piaci pánikban már az eddigi bomba vétel sem tudta tartani magát:
a Rheinmetall részvénye a piaci pánik eddigi talán legkeményebb napján 27 százalékot esett a nyitást követő percekben,
és ugyan a gödör aljáról korrigálni tudott, még késő délelőtt is több mint 10 százalékkal lejjebb jár a jegyzés, mint ahol pénteken zárt, az idei csúcsról pedig már 21 százalékos az értékvesztés mértéke.
A német védelmi cég távolról sincs egyedül értékvesztésével a szektorban: a legnagyobb amerikai versenytársak közül a Northrop Grumman 5,2, a Lockheed Martin 5, a Boeing pedig 9,5 százalékot esett legutóbbi, pénteki kereskedési napján, lekövetve ezzel a tágabb piaci vérengzést.
A Rheinmetall részvényét 22 elemző követi, közülük 19-en vételi, hárman pedig tartási ajánlást adnak a papírokra, melyek konszenzusos, 12 havi célára 1511 euró, látni azonban 2200 eurós várakozást is az elemzők között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.