A hét vége felé sem enged ki nagyon a forint
Kissé gyengült péntek délután a forint, bár nagy elmozdulásokat így sem láthatunk a főbb devizák ellenében a hétvége előtt.

Az euró jegyzése a reggeli 402,6-os szintről 403,4 fontig emelkedett délután három órára. A dollárt 360,4 forintért váltják a bankközi devizapiacon. Mindkét meghatározó fizetőeszközzel szemben 0,2 százalékkal értékelődött le a magyar pénz.
Inkább a nemzetközi hangulat, mintsem hazai események jelölik ki a devizapiaci mozgásokat.
A régiós devizákhoz képest felemásan teljesít a forint. A cseh korona 0,3 százalékkal drágul, a lengyel złotyval szemben viszont 0,3 százalékot javított a hazai pénz. A hétvégén Lengyelországban és Romániában is elnökválasztást tartanak, a jövő hét elején a régiós devizapiac is felpezsdülhet.
A börzéken kedvező a hangulat, a pesti tőzsde és az OTP is új csúcsra ért pénteken. A BUX 97 ezer pont fölött is járt kora délután, a bankpapír pedig 28 700 forint felett ért el új árfolyamrekordot. A blue chipek a 0,2 százalékkal leforduló Mol kivételével erősödnek. Az OTP két százalékkal, a Richter 1,2 százalékkal, a Magyar Telekom pedig 0,6 százalékkal került feljebb.


