A dollár nem tudott erősödni a csütörtöki vegyes makrogazdasági adatok közzétételét követően, így az euró árfolyama pénteken 0,2 százalékkal, 1,1206 dollárra emelkedett. Idehaza újra elérhetőnek tűnik a 400 forintos euró.
Az amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal arról számolt be, hogy a termelői árindex változásával mért éves termelői infláció áprilisban 2,4 százalékra enyhült a márciusi 2,7 százalékról. Az Egyesült Államokból származó egyéb adatok azt mutatták, hogy a kiskereskedelmi forgalom havi szinten 0,1 százalékkal nőtt áprilisban, míg a heti első munkanélküli kérelmek száma 229 ezer volt, ami megegyezett az előző heti értékkel és a piaci várakozásokkal.
Az amerikai gazdasági naptárban pénteken az áprilisi lakásépítési indulási és építési engedélyezési adatok szerepelnek. Ennél is fontosabb, hogy a Michigani Egyetem közzéteszi a májusi előzetes fogyasztói hangulatindex adatait.
Az utóbbi index hat egymást követő hónapban csökkent. Ha az adatok a fogyasztói bizalom további romlására utalnak, a zöldhasú iránt tovább csökkenhet a kereslet . Másrészről viszont egy érezhető javulás épp ellenkező hatást gyakorolhat a deviza mozgására.
Az euróval idehaza továbbra is 403 forint alatt kereskednek a bankközi devizapiacon, az eddigi utolsó állás szerint 402,9 körül ingadozik a kurzus, ami azért a hazai deviza csekély gyengülését jelenti.
A forint árfolyama amúgy erősödött a többi meghatározó pénznemhez – azaz a dollárhoz, az angol fonthoz és a svájci frankhoz – mérten. A dollár például 359,5 forinton áll. A cseh koronához és a zlotyhoz képest azonban gyengült a hazai fizetőeszköz.
Az euró-dollár árfolyam csütörtökön 1,1187-nél zárt, míg az euró-forint 402,58-nál fejezte be a kereskedést – írja az MBH Bank.
Az elmúlt napokban sokat erősödött a forint, kérdés, folytatódhat-e a 400 forintos eurókurzus megközelítése. Az állampapírpiacon nem múlik, hiszen, bár a rövid oldalon nem változtak, a hosszú oldalon emelkedtek a hazai állampapírpiaci hozamok. A 10 éves hozam 8 bázisponttal, 7,05 százalékra nőtt. Ezzel a hasonló futamidejű német benchmark papír felett 445 bázispontos felár látható.
Fontos lesz ebből a szempontból, hogy a dollárban milyen mozgást indít a magyar idő szerint délután 4-kor kijövő amerikai fogyasztói hangulatindex.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.