Bemutatta legújabb technológiáit az Nvidia, melyek célja a mesterséges intelligencia (MI) iránti kereslet fenntartása. A cég vezérigazgatója, Jensen Huang hétfőn a tajvani Computex elektronikai kiállításon a vállalat több új termékét is leleplezte, és a csipgyártás szempontjából kulcsfontosságú szigettel is igyekezett javítani a kapcsolatokat.
A cégvezető az Nvidia csipjei körüli ökoszisztéma újdonságait hirdette, miközben a vállalat célja a mesterséges intelligencia használata körüli korlátok lebontása, hogy még több iparág és ország alkalmazza a technológiát. Az Nvidia igyekszik bebetonozni helyét az MI-robbanás szívében miközben sokasodnak a kérdése az adatközpontokra költött összegek növekedésének fenntarthatósága körül. A Trump-adminisztráció vámpolitikája pedig a csipgyártók számára is kérdéseket vet fel.
Azonban az Nvidia részvényei szárnyalnak, miután a cég képviselői üzletek sorát kötötték meg a Közel-Keleten, Donald Trump delegációjának részeként. Huang újabb információkat árult el Tajvanon a vállalat legújabb mesterséges intelligencia csipjéről, a GB300-ról, ami elmondása szerint a harmadik negyedévben érkezik, és ami a cég Grace Blackwell csipjeit váltja majd – írja a Bloomberg.
A cégvezető beszédében köszönetet mondott az Nvidia tajvani beszállítóinak is, mint a TSMC és a Foxconn,
melyek sokat tettek a vállalat technológiájának elterjesztéséért. Huang emellett bemutatta a cég új, RTX Pro Server rendszerét is, ami szerinte négyszer jobb teljesítményre képes, mint az Nvidia jelenlegi, H100-as rendszere a DeepSeek munkameneteivel, míg a Meta Llama rendszerével 1,7-szer ér el jobb eredményt. Huang szerint a rendszer tömegtermelése is elkezdődött már.
Az adatközpont-üzemeltetőknek szánt teljes számítógép, az NVlink Fusion azt is lehetővé teszi, hogy saját processzorait használják, de azt is, hogy más szolgáltatók MI-gyorsítócsipjeit vegyék igénybe. Mindeddig az Nvidia csak saját alkatrészeivel készült gépeket kínált, ám ez a lehetőség nagyobb rugalmasságot nyújt a cég ügyfeleinek.
A vállalat nagy ügyfelei, mint a Microsoft és az Amazon, ugyanis saját csipek fejlesztésével próbálkoznak.
Huang szerint a MediaTek, a Marvell Technology és az Alchip Technologies készít olyan MI-csipeket, amelyek képesek együttműködni az Nvidia processzoraival, miközben a Qualcomm és a Fujitsu olyan processzorokat készít, amelyek képesek együttműködni az Nvidia gyorsítócsipjeivel.
A vállalat kisebb számítógépei, mint a Spar és a Station, több eladótól lesznek elérhetők, így azokat például az Acer vagy a Gigabyte Technology is kínálni fogja a nyártól, csatlakozva a Dell Technologieshoz és a HP-hoz.
Olyan tajvani cégek, mint a TSMC, az Nvidia Omniverse platformját is használják, hogy úgynevezett digitális ikertestvérét hozzák létre a gyáraiknak. Ez a vállalat szerint felgyorsítja a gyárak fejlesztését és finomhangolását, ami kulcsfontosságú a számítógépek ellátási láncában. Az Nvidia egy olyan új „álom”-szoftvert is bejelentett, amely a robotok gyorsabb képzését is segíti.
Az Nvidia további új szoftvert is bejelentett, a DGX Cloud Leptont, amely a CoreWeave-hez hasonló felhőszolgáltatókat segíti. A vállalat ugyanis szeretne virtuális globális piacteret létrehozni az MI-számításoknak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.