Donald Trump visszatérő amerikai elnök ugyan nem első lépései között, de valóban elkezdte megvalósítani azon ígéreteit, amiket a kriptopiaci befektetőknek tett még a kampányhajrá során. A befektetői figyelem ugyanakkor egyértelműen megoszlik a szektor számára valóban hasznos és kedvező hírek és lépések, valamint az elnök saját kriptopiaci terjeszkedése között.
Donald Trump a választási hajrá során hirtelen, 180 fokos fordulatot véve korábbi élesen kriptoellenes álláspontjáról, teljes támogatásáról biztosította a digitális devizák szegmensét, ezzel sikeresen szólította meg a szektorban érdekelt szavazókat is. Ígéretei között szerepelt, hogy
A stratégiai kriptós tartalékról szóló ígéretét már relatíve korán, márciusban beváltotta, miután aláírt egy annak létrehozásáról szóló elnöki rendeletet, a befektetők mégsem örültek a hírnek: a rendeletből kiderült ugyanis, hogy a tartalékba az amerikai kormányzat vásárolni nem fog sem bitcoint, sem pedig más kriptodevizákat, csupán azokat a tokeneket tartja majd benne, amiket különböző rendőrségi ügyek során lefoglal, így sem keresleti, sem kínálati oldalon nem jelenik majd meg a piacon. Ez kiábrándította a befektetőket, akik éppen egyébként sem voltak túl jó hangulatban a gazdasági bizonytalanságok, majd a vámháború kirobbanása nyomán, a bitcoin pedig ezt követően érte el idei mélypontját is, április 9-én, 75 ezer dollár környékén.
Az elnök emellett a kriptobarát felügyeleti fellépéssel kapcsolatos ígéreteit is tartja, hiszen nemrég Paul S. Atkins kriptopiaci veteránt nevezte ki a tőzsdefelügyelet (SEC) élére az idő előtt távozó, élesen kriptoellenes Gary Gensler helyére, akinek egyes értesülések szerint hatmillió dollárnyi befektetése van különböző, kriptóhoz köthető eszközökben, és egyértelműen a szektor útjának további egyengetésén fog dolgozni terminusa során. A piac pedig láthatóan örömmel fogadja a fejleményeket, a bitcoin ugyanis a vámháborús rettegés háttérbe húzódásával sorra dönti meg történelmi árfolyamcsúcsait, lekörözve idei teljesítményével nem csak a tőzsdéket, de még a kifejezetten a tőkepiaci felfordulások idejére ajánlott portfóliókat is.
Donald Trump azonban nemcsak a szabályozói környezet alakításán keresztül nyit a kriptopiac felé, hanem saját cégein keresztül is: a héten derült ki, hogy a Trump Media and Technology Group (TMTG) 2,5 milliárd dolláros tőkebevonásra készül, hogy a befolyt pénzből bitcoint tudjon vásárolni. Az ötlet ugyan nem új keletű, a Strategy (korábban MicroStrategy) például pontosan ezzel a módszerrel növelte sokszorosára cégének értékét, és tette részvényeit a hagyományos tőkepiaci befektetők kriptopiaci kitettégnövelésének egyik első számú, közvetett eszközévé, az irányvonal ugyanakkor egyértelmű jelzés a szektor irányába – az elnök személyesen is látja a jövőt a kriptoeszközökben, ez pedig mindenféleképpen jó hírt jelent a szegmens hívei számára.
Trump pedig közvetlenül a kriptopiacon is aktív,
beiktatása környékén indította el saját mémcoinját TRUMP néven, melynek 200 legnagyobb befektetőjét a múlt héten vendégül is látta Virginia állambeli golfklubjában, a hírek szerint pedig a TMTG-nél is tervben van, hogy hamarosan saját kriptopiaci eszközöket dobjanak piacra, a mellett, hogy olyan ETF-eket is indítanának, melyek Trump gazdaságpolitikájának potenciálisan legnagyobb nyerteseit követnék majd a tőzsdén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.