BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Frissen pattant a Richter és az OTP, még mindig nagyon erős a forint

A hazai blue chipek közül az OTP és a Richter kezdte erősen a napot. A magyar deviza immár a 398 forintos euróra kacsintgat.

A BUX 97 950 ponton nyitott, ami negyedszázalékos plusz. Ázsiában vegyes a hangulat. A magyar deviza még mindig nagyon erős: már képbe került a 398 forintos euró.

pesti parkett
Mi lesz ma a pesti parketten? / Fotó: AFP

Ázsia vegyes képet mutat

Csütörtökön 

Amerikában újabb csúcsokra ért a Nasdaq 100 index, 

de az S&P 500 esetében is karnyújtásnyira kerültek a történelmi magasságok.

A közel-keleti konfliktus deeszkalálódása sokat segített a piaci hangulaton. A tegnapi amerikai GDP-adatokra sem érkezett érdemi negatív reakció a piacoktól. Annak ellenére sem, hogy kellemetlen meglepetést tartogatott az első negyedéves amerikai GDP végső olvasata: az előzetesen várt 0,2 százalékos visszaesés helyett 0,5 százalékkal szembesült az amerikai gazdaság. Míg a PCE-maginflációt és inflációt felfelé módosították. 

Ma a befektetők a vámháborúval kapcsolatos fejleményekre is figyelhetnek. 

Péntek hajnalban a japán Nikkei bő 1 százalékos pluszba pattant. A szingapúri index bő fél százalékot emelkedett.

A hongkongi Hang Seng negyed százalékot csúszott. A kontinentális kínai Sanghaj Composite kétharmad százalékot esett. A koreai Kospi majd 1 százalékot zuhant.

A határidős mozgások alapján az európai részvényindexek 0,5-0,8 százalékos emelkedéssel indíthatják a mai kereskedést.

Pesti parkett: frissen pattant az OTP és a Richter

Nagy erőt csütörtökön sem mutattak a magyar részvények, az európai piacokhoz képest is kisebb alulteljesítés mutatkozott. 

Pénteken 

  • az OTP 27 200 forinton nyitott, ami szűk félszázalékos plusz.
  • A Mol 2942 forintnál startolt, ez egyharmad százalékos mínusz.
  • A Richter 10 160, ami 0,8 százalékos felpattanás.
  • A Magyar Telekom 1786 forintnál kereste az irányt.

 

Equilor Trader 

Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor! 

A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt. 

 

Egyre erősebb a forint

A magyar deviza már csütörtökön is bomba formában volt, 399,3 közelében is járt a jegyzés. Segített a forintnak a gyengébb dollár is, miközben a tőkepiaci hangulat is inkább kedvező volt globálisan, így fontos szintek alá került a forint.

A technikai kép azt mutatja, hogy a 400-as lélektani szint 

szignifikáns letörése esetén 398-nál adódna a következő fontos támasz,

míg felül 400,8–401,1 között látható ellenállási tartomány.

Péntek reggel is az erős oldalon kezdett. Az euró-forint 399,4 közelében várta a tőzsdenyitást. A tőzsdeharangot 399,6 közelében hallgatta.

A dollár-forint 340 közelébe csúszott vissza, miután az euró-dollár 1,17 fölé mozdult el.  Tőzsdenyitáskor 341,2 közelében jegyezték a dollár-forintot.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.