BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Befektetés: bánhatja, aki kimaradt – egy hónap alatt 25 százalékot lehetett nyerni ezzel a magyar részvénnyel

Májusban folyamatos emelkedéssel újabb rekordot döntött a BUX index, amely 3,8 százalékos emelkedéssel 95 698 ponton zárta a hónapot.

Májusban ingadozó teljesítmény volt megfigyelhető a nemzetközi tőkepiacokon, a befektetői hangulatra az amerikai gazdasági adatok és a globális kereskedelmi kilátások alakulása is hatást gyakorolt. Európában óvatos optimizmus, míg Ázsiában visszafogottabb piaci mozgás jellemezte a hónapot.

tőzsde, részvény, ANY Biztonsági Nyomda, 20180411_0013_MOR
Május nagy nyertese az ANY Biztonsági Nyomda, 25 százalékot ralizott a részvény / Fotó:  Móricz-Sabján Simon

A nemzetközi – különösen az európai – piacokon érzékelhető bizonytalanságok a hazai tőzsdei hangulatot is befolyásolták, ennek ellenére a BUX index áprilishoz képest több mint 3,8 százalékos erősödéssel 95 698,3 ponton fejezte be a hónapot, folytatva ezzel az év eleje óta tartó felülteljesítő szériát. A hónap során a legmagasabb értéket május 16-án érte el, amikor a mutató 97 065,8 pontig emelkedett.

Egy hónap alatt 25 százalékot ralizott egy hazai részvény

A forgalmi rangsort továbbra is magabiztosan vezette az OTP Bank részvénye, amelyre 229,3 milliárd forint értékben érkeztek kötések. A Richter Gedeon és a Mol szintén stabilan őrizték helyüket a dobogón, 47,8, illetve 45 milliárd forintos havi forgalommal. 

A blue chipek közül 

  • a Mol 2,1 százalékkal drágult, 
  • az OTP 2,7 százalékot erősödött, 
  • a Magyar Telekom pedig 4,7 százalékkal értékelődött felül. 

A Richter részvényei ugyanakkor 4,2 százalékot estek a hónap során.

A kisebb és közepes kapitalizációjú vállalatok köréből az ANY Biztonsági Nyomda papírja emelkedett ki, 24,6 százalékos ralival zárva a hónapot.

Az azonnali részvénypiac az előző hónaphoz képest 13 százalékkal visszafogottabb aktivitást mutatott. A forgalom összesen 385,4 milliárd forintot tett ki májusban, vagyis napi átlagban 14,3 milliárd forintban valósult meg tőzsdei kereskedés.

A befektetési szolgáltatók mezőnyében ezúttal a Concorde végzett az élen, 220,5 milliárd forintos havi forgalmat generálva. A második és harmadik helyen a Wood & Company és az Erste zárt, 191,5 és 154,5 milliárd forinttal.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.