A magyarok külföldi utazásainál is a bankkártyás fizetés dominál, a nagy többség preferálja a bankkártyát, illetve a mobilfizetést a nyaraláson – derül ki a Visa megbízásából készült, hét régiós országot érintő felmérésből.
Sármay Bence, a Visa Magyarországért felelős vezetője szerint a magyarok körében 83 százalékos a bankkártya, illetve a fizetéshez használt okoseszközök használati aránya, ami a régiós országok között is jónak számít. Az elektronikus fizetések melletti érvként – nem meglepő módon – a kényelmet (67 százalék), a gyorsaságot (61) és a biztonságot (48) százalék említették legnagyobb arányban a megkérdezettek.
A Visa felmérésének eredményei szerint a magyarok az utazásaik kapcsán elvárják a bankjuktól, hogy a kiadások valós idejű követhetősége biztosítva legyen, illetve kategorizálhatók is legyenek a költések. Az azonnali és olcsó devizaváltás lehetősége szintén alapelvárás az ügyfelek oldaláról, illetve fontos az utasbiztosítás kötésének, illetve kiterjesztésének a lehetősége is.
A Visa felmérése szerint a magyarok fejenként átlagosan 300 ezer forintot szánnak nyaralásra az idén, és 57 százalékuk előre tervezi a költségeket – és döntően tartja is magát ehhez. A legkedveltebb utazási céloknál nincs nagy változás a korábbi évekhez képest: továbbra is Horvátország és Olaszország a legnépszerűbb külföldi célpont, ám a dobogó harmadik fokán Spanyolország ezúttal megelőzte Ausztriát.
Soós Csaba, az MBH Bank lakossági üzletfejlesztési ügyvezetője a hitelintézet saját felmérése alapján egyebek mellett azt emelte ki, hogy a nyaralás fontos megtakarítási célnak számít a magyarok körében, és az előkelőnek tekinthető nyolcadik helyen szerepel – függetlenül a válaszadók társadalmi státuszától. Az MBH Bank felmérésének eredményei szerint a magyarok 76 százaléka főként a saját megtakarításából finanszírozza a nyaralását, de az utóbbi időszakban gyakoribbá vált a fogyasztási hitelek ilyen célú igénybe vétele is.
Az utazási célpont kiválasztásánál még mindig az ár-érték arány az egyik meghatározó szempont a magyarok körében. Ami a költségeket illeti, az MBH Bank felmérése szerint egy átlagos háztartás idén 530 ezer forintot szán nyaralásra: ezen belül jóval magasabb az összeg azoknál, akik külföldi utazást terveznek, itt eléri a 760 ezer forintot háztartásonként.
Soós Csaba kiemelte: a belföldi turizmusban továbbra is fontos a szerepe a SZÉP-kártyának, amelyet a leggyakrabban a szálláshelyeken és a vendéglátásban használnak fel a magyarok. A SZÉP-kártya jelentőségét jól mutatja – tette hozzá –, hogy 154 ezer ponton fogadják el országszerte, a kártyabirtokosok száma pedig 2,8 millió környékén alakul.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.