BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Félmillió eurót kap a kézilabda BL-győztes

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A második helyezett 250 ezer eurót, a harmadik 150 ezret, a negyedik pedig 100 ezret kap.

Félmillió eurót kap a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjének győztese, amelyben a Telekom Veszprém is szerepel.

Az európai szövetség (EHF) úgy döntött, hogy az eredeti terveknek megfelelően osztja ki a pénzdíjakat az eseményen.

A második helyezett 250 ezer eurót, a harmadik 150 ezret, a negyedik pedig 100 ezret kap.

A Veszprém a december 28-29-én sorra kerülő Final Four elődöntőjében a német THW Kiel ellen lép pályára, a másik ágon Barcelona – Paris Saint-Germain mérkőzés lesz.

Fotó: Attila KISBENEDEK / AFP

Az EHF azt tervezte, hogy mivel a koronavírus-járvány miatt félbeszakadt az előző szezon, a négyes döntő összdíjazásából 250 ezer eurót azoknak a csapatoknak a kártalanítására fordít, amelyek nem vehettek részt a kieséses szakaszban. Sajtóértesülés szerint azonban végül marad az eredeti díjazás.

A férfi BL a csoportkör után, a rájátszás első fordulója előtt szakadt félbe. A negyeddöntőbe jutásért a Veszprém a lengyel Orlen Wisla Plock, a MOL-Pick Szeged pedig a címvédő északmacedón Vardar Szkopje csapatával találkozott volna, majd továbbjutás esetén a negyeddöntőben a két magyar csapat egymással játszott volna. Az EHF azonban áprilisban úgy döntött, törli a kieséses szakaszt, és a csoportok első két helyezettjei mérkőzhetnek a BL serlegért.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.