BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Paris Saint-Germain's French forward #07 Kylian Mbappe cheers to supporters during warm up before the French L1 football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Toulouse (TFC) on May 12, 2024 at the Parc des Princes stadium in Paris. (Photo by FRANCK FIFE / AFP)

Mbappé mindenképpen jól járt, klubtulajdonos lesz Caenban

A mostani németországi Európa-bajnokságon a franciák világbajnok támadója, Kylian Mbappé futballklub-tulajdonos szeretne lenni Caenben. A családi vállalkozás élén édesanyja áll, és ő is bonyolítaná le a caeni ügyletet. A 25 éves játékos eddig 48 gólt szerzett a 84 válogatott fellépése alatt.

A Real Madrid és a francia válogatott támadója, Kylian Mbappé tulajdonrészt akar vásárolni a francia labdarúgó-bajnokság másodosztályában szereplő Caenben – adta hírül az RMC Sport.

Mbappé
Mbappé futballklub-tulajdonos lenne / Fotó: AFP

A forrás szerint Mbappé korábban kapcsolatban állt a caeni klubbal, amelynek többségi tulajdonosa a befektetőt kereső amerikai Oaktree Capital Management, az a cég, amely az olasz bajnok Internazionalét is birtokolja. A Caen a hatodik helyen zárta a francia másodosztály legutóbbi szezonját.

Mbappé családi vállalkozásának élén édesanyja áll, s ő bonyolítaná le a caeni ügyletet 

– írta az RMC Sport.

A 25 éves játékos június elején szabadügynökként csatlakozott a Real Madridhoz, miután a Paris Saint-Germainnel ismét francia bajnok lett. 

A válogatottal megnyerte a 2018-as oroszországi világbajnokságot, a 2022-es katari vb-n ezüstérmet szerzett, a mostani németországi Európa-bajnokságon pedig elődöntőig jutott. 

A támadó az eddigi 84 válogatott fellépésén 48 gólt szerzett.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.