
Gyaloghíd épült a Balaton most kinyitott legnagyobb jégpályája fölé
December 6-án újra kinyit Balatonfüreden a jégpálya – írta a Turizmus.com, amelyen a nap vezető híre lett az erről szóló tudósítás.

A Balatonnál – mint arról korábban a Világgazdaság is beszámolt – egyre népszerűbbek a műjégpályák, hiszen
a tó vize legutóbb 2017-ben fagyott be olyan vastagon, hogy biztonságosan lehetett rajta korcsolyázni, azóta nem.
Időközben azonban egyre több településen kap helyet a strandon vagy a főtéren a téli hetekben üzemelő jégpálya, ilyenből idén már legalább kilencről lehet tudni széles körben a Balatonnál.
Mind közül a legnagyobb a
- 2023-ban 3000,
- 2024-ben pedig már 3600 négyzetméteres területű Balatonfüredi jégpálya, amely számos újítással nyit meg, ezek közül a leglátványosabb, hogy
- egy új gyaloghidat is felépítettek, melyen a jégpálya felett a Balaton partjára is el lehet sétálni,
- és a Vitorlás téren a kisgyerekeknek egy 110 négyzetméteres, ingyenesen használható jégpályát is kialakítottak,
- ezer új kölcsönözhető korcsolya várja a látogatókat,
- és már online is lehet jegyet vásárolni.
Az egy kilométer hosszú folyosóval egybekötött jégpálya Balatonfüreden a Zákonyi utcai, a Vitorlás téri és a Tagore sétányon lévő pályákat köti össze, és idén is igen forgalmas lesz, hiszen a szervezők szándékai szerint számos rendezvénynek ad majd helyet.
A gyalogoshíd is úgy épült meg a kihívásokkal teli, lejtős terepen, hogy tömegrendezvények idején is biztonságosan használható legyen – derül ki az üzemeltető közleményéből.
Már majdnem száz korcsolyapálya üzemel országszerte
Vannak ingyenes pályák, de a drágább helyeken sem kerül három-négyezer forintnál többe a belépőjegy. A legnagyobb választék az adventi időszakban, a téli iskolaszünet idején, valamint az új év első napjaiban lesz, de több szabadtéri műjégpálya még februárban is üzemel majd. Ezen a hétvégén és a következőn több tucat helyen nyitnak.
Ajánlott videók
