BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Állítólagos jakuza-kapcsolatok és könyvelési botrány az Olympusnál

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az Olympus volt vezérigazgatója, Michael Woodford szerint a japán rendőrségnek kell felderítenie a cégénél kitört könyvelési botrányt.

Woodford most először tért vissza Japánba október 14-i elbocsátása óta. Mint arról beszámoltunk, a menedzsert alig egy héttel kinevezése után távolították el a cégtől, mert fényt derített egy jelentős mértékű könyvelési csalásra. A feltételezések szerint az Olympus két évtizeden át titkolta el veszteségeit, fúziókkal és felvásárlásokkal álcázva a helyzetet. Woodfordot, aki egyébként jelenleg is az Olympus egyik igazgatója, hamarosan meghallgatja az ügyészség.

A Reuters szerint a menedzser úgy nyilatkozott: reméli, hogy kollégái megértik: egyszerűbb lett volna, ha szemet huny az események felett és eljachtozgat, ehelyett megjárta a poklokat. A volt vezér állítólagos biztonsági aggodalmak miatt nem tért vissza eddig Japánba, mert mint mondta, nem lehet tudni, kik részesültek az illegális pénzekből.

A szóbeszéd szerint a japán szervezett bűnözés, a jakuzák is részt vehettek a bűncselekményekben, amelyek során tanácsadási díj címén majdnem 700 millió dollárt fizettek ki egy Kajmán-szigeteki cégnek. Az ügyletekkel kapcsolatos vizsgálat decemberben zárul, de a cég piaci értékének csaknem háromnegyedét veszítette el, mióta a brit ex-menedzser előállt a vádjaival.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.