BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyot nőtt, de nem áll meg a Hell

Nagy sikerként könyveltük el az Európai Unió Bíróságának döntését, vállalatunk számára az ítélet új kapukat nyithat exportországainkban – közölte a Világgazdasággal a Hell.

Nagy sikerként könyveltük el az Európai Unió Bíróságának döntését, vállalatunk számára az ítélet új kapukat nyithat exportországainkban, hiszen így már az Energy Coffee esetében is zöld utat kaptunk a védjegy használatára – közölte a Világgazdasággal a Hell. Lapunk érdeklődésére a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál (SZTNH) egyértelművé tették:

a luxemburgi ítélet azt jelenti, hogy immár a kávék kategóriájába tartozó árukra vonatkozó európai uniós védjegyet is kaphat a Hell szómegjelölés.

A törvényszék ugyanis hatályon kívül helyezte az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) korábbi elutasító döntését. Az SZTNH-nál felidézték, hogy az EUIPO azért utasította el a bejelentést, mert úgy vélte, hogy a német „hell” (világos) szó a kávé pörkölésének módjára utaló kifejezés, amely a német ajkú uniós vásárlók számára egyértelműen és közvetlenül az érintett áruk egyik jellemzőjére utal, azaz leíró jellegű, nem alkalmas a megkülönböztetésre, és ezért nem állhat védjegyként oltalom alatt.

Fotó: Hell Energy

A koronavírus-járvány ellenére jól teljesítettünk tavaly, az előzetes várakozásaink szerint csoportszinten két számjegyű bővülést értünk el, és bízunk benne, hogy idén is növekedési pályán tudunk maradni

– tájékoztattak a vállalatnál. Viszonyításképp:

a Hell Energy 2019-ben 51,6 milliárd forint árbevételt és 2,5 milliárdos adózott eredményt ért el a nyilvános cégadatok szerint,

míg az alumínium italdobozokat gyártó Qualitiy Pack dobozgyár 13,8 milliárd forintos forgalma 1,8 milliárdos profittal párosult. A további bővülést az a keddi bejelentés is segítheti, hogy a dobozgyár 19 milliárd forint értékű kapacitásbővítéséhez az állam 7 milliárdos támogatást biztosít. A fejlesztés, amely évente 3 milliárd doboz gyártását teszi lehetővé, egyúttal 120 új munkahelyet teremt.

Ami a bírósági döntésben érintett Energy Coffeet illeti: a tejeskávé-termékcsaládot 2019 nyarán vezette be a magyar piacra a budapesti központtal működő, de a Borsod megyei Szikszón termelő cég.

Ma már 20 országban érhetők el ezek a termékek, többek között az Egyesült Királyságban, Horvátországban, Romániában és Görögországban, az utóbbi két piacon még a hazai bevezetésnél is gyorsabban, gyakorlatilag hónapok alatt piacvezetővé vált az Energy Coffee.

A vállalatnál előrebocsátották: további cél, hogy újabb országokban ismertessék meg a fogyasztókkal a márkát, és nyerjék el elégedettségüket a valódi tejet és kávékivonatot tartalmazó, tartósítószer-mentes tejeskávé-termékeikkel. A kedvező hazai és nemzetközi fogadtatásra reagálva a cég úgy döntött, hogy a három eddig elérhető (Latte, Slim Latte, Cappuccino) termékváltozatot kiegészítve, két újdonságot is piacra dob az idén:

az intenzívebb kávéízt biztosító Double Espressót és a laktózmentes tejből készült Coconutot épp ezekben a hónapokban vezetik be több exportpiacra.

A Hell szerint lényeges szempont, hogy a termékek aludobozos csomagolásának köszönhetően a magyar tejet a világ legtávolabbi pontjaira is el tudják juttatni.

Luxemburg hozadéka

Az uniós bírósági döntés értelmében, az italgyártó cég tájékoztatása szerint az alábbi termékkategóriákban használhatják a Hell szót: kávé, kávéaromák, kávéitalok, kávékivonatok, kávéesszenciák, kávékoncentrátumok, tejes kávéitalok, kávé tejjel, koffeinmentes kávé, ízesített kávék, kávé kifőtt formában, malátakávé-kivonatok és jegeskávék.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.