Az ECB-nél működő két szakszervezet elsősorban azt kifogásolja, hogy az intézményhez belépők gyakorlatilag "biankó csekket" írnak alá. A munkaszerződés ugyanis a bank által kidolgozott munkaügyi szabályokra utal mint irányadókra -- ám a bizalmasan kezelt szabályokat a vezetés bármikor megváltoztathatja. A titkos kódex egyébként is hiányos, mivel olyan közösségi irányelvekre hivatkozik, amelyek nemzeti jogszabályokat feltételeznek; márpedig az ECB-re egyetlen tagállam munkajogi szabályai sem vonatkoznak -- érvelnek az érdekképviseletek.
A szakszervezetek azt is sérelmezik, hogy a beosztottak előléptetése kizárólag a felettestől függ, tehát teljesen szubjektív -- írja a Süddeutsche Zeitung. Az álláspályázatok pedig sok esetben nem tartalmaznak az elvárt képzettségre és a felkínált javadalmazásra vonatkozó utalást, így nem zárható ki a nepotizmus lehetősége. Ennek orvoslására világos pályázati, előléptetési és javadalmazási rendszer kialakítását követelik.
Az európai jegybank vezetése meglehetősen elutasító a szakszervezetek követeléseivel szemben, ezért is került sor arra, hogy azok most az uniós bírósághoz fordultak. A frankfurti testület utal azokra a jogi alapokra, amelyek értelmében saját hatáskörben szabályozhatja személyzeti politikáját. Az ECB szerint az általa kínált foglalkoztatási feltételek egyébként is összevethetők a többi uniós intézményéivel, jóllehet ezt a szakszervezetek vitatják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.