A szlovák társadalom különböző rétegeiben már mindenütt attól tartanak, hogy megint valami baj van a kormány irányvonalával. Az INEKO és a CPHR közvélemény-kutató cégek nemrégiben felmérést készítettek, melyben a kormány gazdasági és szociális intézkedéseinek társadalmi fogadtatását vizsgálták. A kérdésekre válaszoló gazdasági szakértők, tudományos kutatók, pedagógusok, újságírók egyetlen kormánydöntésre sem adtak maximális pontszámot, még a távközlési privatizációra sem. A felmérés eredményei már nem annyira egészséges szkepszisről tanúskodnak, mint inkább válságállapotról adnak jelzéseket.
Sokan megkérdezik, nem fizeti-e meg túl drágán Szlovákia a makrogazdasági egyensúlyt? Például a mikroszféra stagnálásával és válságával? Valóban a legfontosabb kérdésekkel foglalkozik a kormány? Nem inkább az egészséges vállalkozási környezet intézményi kiépítésével, a mezőgazdaság állapotával (vagy akár csak az új terméssel) kellene törődnie az alkotmány módosítása, az abortuszügy, a közigazgatási reform helyett?
Berko különösen a közigazgatási reformtervet tartja kockázatosnak. Ennek kudarca még a Dzurinda-kormány jó eredményeit is veszélyeztetheti: az eddig elért makrogazdasági stabilitást, vagy az EU és a NATO felé tett bizalomerősítő intézkedéseket. Szlovákiában senki nem vitatja, hogy közigazgatási reformra szükség van, de nem a jelenlegi válsággyanús helyzetben. A rendszerváltáskor Szlovákia a szomszéd országokkal azonos startvonalon állt, de nem tudta kiaknázni az egyszeri lehetőséget. Most is sokan attól tartanak, hogy a jelenlegi politikai vezetés végül valahová Európa politikai szuterénjébe rántja le az országot. A Dzurinda-kormánynak már kevés ideje maradt arra, hogy ennek az ellenkezőjéről győzze meg Szlovákiát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.