Tavaly -- 1999-hez viszonyítva -- 5 százalékkal nőtt a kereskedelmi szálláshelyek vendégeinek száma; ezek 5,8 millió vendéget fogadtak. Ezzel párhuzamosan 4 százalékkal emelkedett a vendégéjszakák száma is, s elérte a 17,9 milliót -- tartalmazza a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb jelentése. A határállomásokon 31 millió külföldi látogatót regisztráltak; közel harmaduk az EU-ból érkezett.
A nyilvántartott vendégek közül közel 3 millió volt a külföldi (6 százalékos növekedés); ők több mint 10 millió vendégéjszakát töltöttek el Magyarországon (4 százalékos bővülés). A Németországból érkezett vendégek körében stagnált, míg a legfontosabb küldő országból érkezett vendég esetében nőtt a vendégéjszakák száma. A fővárosban regisztrálták a külföldi vendégéjszakák 40 százalékát.
A belföldi forgalom összességében 5 százalékkal nőtt, aminek eredményeként a kereskedelmi szálláshelyeken 2,8 millió hazai vendéget tartottak nyilván. A forgalom több mint a fele a két- és háromcsillagos hotelekben és panziókban jelent meg. A turistaszállásokon és kempingekben jelentősen csökkent a belföldi vendégforgalom. A Balaton partján lévő kempingekben a visszaesés 12 százalékos volt.
Tavaly a kereskedelmi szálláshelyek bevételei meghaladták a 140 milliárd forintot, ami folyó áron 16 százalékkal több, mint egy évvel korábban. Ebből a szállásdíjbevétel 82,1 milliárd volt, ami 13 százalékos növekedést jelent. Egy vendégéjszakára átlagosan 4600 forint szállásdíjbevétel jutott.
A Magyar Nemzeti Bank előzeses fizetési mérlegadatai szerint tavaly a turizmus egyenlege 2,531 milliárd euró volt. A bevétel 3,723 milliárd, míg a kiadás 1,192 milliárd eurót tett ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.