Az ötkarikás játékok helyszínétől függetlenül már most biztosnak tekinthető televíziós jogdíj (az NBC társaság és a NOB között aláírt szerződés értelmében) legalább 850 millió dollárt tesz ki -- jelentette ki Michael Payne, a NOB marketingigazgatója. Az olimpia vezető szponzorai várhatóan további 300 millióval járulnak hozzá a költségekhez. Mindez -- a helyi szponzorok pénzével együtt -- akkor is nyereségessé tenné Peking számára az esemény megrendezését, ha a jegyárakat a kínai vásárlóerőre tekintettel alacsonyan lennének kénytelenek tartani.
Az ázsiai nagyváros szakértői a Reuters szerint összesen 1,625 milliárd dollárra teszik az olimpia várható bevételeit, a költségeket pedig 1,606 milliárdra. A Goldman Sachs nemrég közzétett elemzéséből az is kiderül, hogy a játékok előkészületei 2002 és 2008 között évente 0,3 százalékkal lódítanák meg Kína gazdasági növekedését. A beruházások azonban hosszú távon is jótékony hatást fejtenének ki -- teszik hozzá a szakértők.
Elemzők gyakorlatilag biztosra veszik, hogy Peking a pénteki NOB-szavazáson megkapja a 119 delegált többségének támogatását. A további négy jelölt közül Párizs és Toronto látszik erősebbnek, míg Oszaka és Isztambul esélyei igen csekélyek. A kínai főváros egyetlen "gyenge pontja" az ország emberi jogi megítélése: annak idején éppen emiatt csúszott le a 2000-es játékok megrendezéséről.
Miután az olimpia megrendezése jelentős pozitív hatást gyakorolna Kína gazdasági fejlődésére, a piacok nagy érdeklődéssel kísérik a Moszkvában sorra kerülő szavazást. A szponzorálási jogokért sorban álló kínai és nemzetközi cégek számára közvetlenül is nagy a tét, hiszen a pekingi illetékesek a kedvező NOB-döntés birtokában megkezdhetik a majdani 10 fő partner és 10-15 helyi szponzor kiválasztását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.