BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csak matematikai a koalíciós többség

Két fővel bővült a Fidesz parlamenti frakciója, miután a képviselőcsoport soproni, kihelyezett ülésén döntött a januárban a kisgazdáktól kilépett, azóta független Kiszely Katalin és Molnár Róbert felvételéről. Azt egyelőre nem tudni, a két képviselő indul-e, és hogyan a 2002-es választásokon.

Felvételükkel mindenesetre ismét -- papírforma szerint is -- garantálni tudja a három koalíciós frakció a 194 fős parlamenti többséget; más kérdés, hogy az FKGP-sek között ülő, mintegy tíz "torgyánista" kisgazda pártelnöke, és nem frakcióvezetője utasításai szerint szavaz majd a Házban. Ez egyben azt jelenti: a kormánypártoknak továbbra is számolniuk kell azzal, hogy az ellenzék megpróbálja a parlament határozatképtelenné tételével akadályozni szándékaik megvalósítását.
A Fidesz frakióülésén gyakorlatilag mindazon politikai erők képviseltették magukat -- "miniszteri szinten" --, amelyekkel a koalíció számol a jövő évi parlamenti választásokon, azaz Stumpf István kancellária-, Pintér Sándor belügy- és Matolcsy György gazdasági miniszter mellett Sopronba látogatott Dávid Ibolya igazságügy- és Turi-Kovács Béla környezetvédelmi miniszter, a Független Kisgazdák Demokratikus Szövetségének prominense.
A Fidesz az egyesült államokbeli terrortámadások következményeivel és a közvélemény-kutatási adatok változásaival kapcsolatos témakörökre kapcsolódva alkotta meg üzeneteit. Pokorni Zoltán pártelnök az "Orbán-csomag" apropóján a frakció erre válaszoló "ötletét" ismertette, amelyben a gazdaságélénkítő csomagot "Széchenyi-terv pluszként" aposztrofálta.
A közvélemény-kutatási eredmények kapcsán Szájer József frakcióvezető vonta le azt a következtetést, hogy hasznos volt együttműködési megállapodást kötni az MDF-fel. Ennek kapcsán felszólalók figyelmeztettek a lengyel választások eredményére: a vendégként jelen levő Andreas Khol, az osztrák néppárt parlamenti frakcióvezetője szerint Varsóban a baloldali győzelem a jobboldali összefogás hiányának következménye volt.
A képviselőcsoport többségében nyílt üléseken foglalkozott egyebek között az önkormányzatokat és a turizmust érintő kérdésekkel. Az olimpiai pályázatról a képviselők azt állapították meg, hogy az "széles körű társadalmi támogatást élvez".
A frakció zárt ülésen foglalkozott a magyar média helyzetével. A tanácskozáson részt vett Wermer András, a Fidesz kampányát a tervek szerint 2002-ben is irányító Happy End kft. "szellemi" vezetője. A képviselők meghatározták a véglegessé vált vitairat, azaz választási program adta legfontosabb feladatokat -- elsősorban annak terjesztésével, népszerűsítésével kapcsolatban.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.