BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Önfinanszírozó útfejlesztési terv

A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) tervei szerint legkésőbb 2004-ben át kell térni az önfinanszírozó útfejlesztési modellre - jelentette ki Ruppert László helyettes államtitkár. Ez azt jelenti, hogy az úthasználatra vonatkozó bevételek jelentős részét vissza kell forgatni az utak fejlesztésére, fenntartására. Az új finanszírozási modell nem jelent feltétlenül több pénzt, de kiszámíthatóbb és átláthatóbb rendszer. Ehhez át kell alakítani a központi költségvetés fejezeti szerkezetét is. Ugyanis az úthasználattal kapcsolatos üzemanyag-, jövedékiadó-, illetve környezetvédelmi díjbevételek más-más sorban jelennek meg.

A 2003. évi források tervezésekor a szaktárca tekintettel lesz a magyar gazdaság teherbíró képességére. A Pénzügyminisztériummal való tárgyalásokon olyan kompromisszumra törekszenek, amely figyelembe veszi a hiányzó forrásokat. A tárca úgy tervezi: az útfejlesztési finanszírozási rendszer társadalmi ellenőrzését egy testület gyakorolná. Ezt egy második generációs, továbbfejlesztett útalap létrehozásával meg lehetne oldani. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.