Nem végleges adatok szerint egy 55-60 fős szakadár csecsen gerillacsoport mintegy 850 főt ejtett fogságba szerda este Moszkva déli részén egy színházépületben. Az Alfa kommandó által végrehajtott mentési művelet nyitányaként a szellőzőberendezéseken "altatógázt" juttattak az épületbe, ez okozhatta a halálozásokat - írta az MTI.
Putyin elnök vasárnap egyperces tévéinterjúban elnézést kért a hozzátartozóktól a halálesetek miatt, s hangsúlyozta, hogy Oroszországot nem sikerült térdre kényszeríteni. Részvétét fejezte ki az áldozatok miatt és gratulált a túszok kiszabadításához George Robertson NATO-főtitkár, Romano Prodi, az Európai Bizottság elnöke, Kofi Annan ENSZ-főtitkár. George Bush amerikai elnök annak a véleményének adott hangot, hogy a történtek "mindannyiunkat a terrorizmus veszélyeire emlékeztetnek". Orosz illetékesek szerint a halott terroristák között nemcsak cse-csenek, hanem afgánok és arabok is voltak. Putyin még a végkifejlet előtt "nemzetközi terroristaközpontokban megtervezett" akcióról beszélt.
A terroristák a túszok szabadon bocsátása fejében azt követelték, hogy Moszkva vonja ki Csecsenföldről az orosz csapatokat. Aszlan Maszhadov, a Moszkva által el nem ismert csecsen elnök cáfolta, hogy a terroristáknak közük lenne hozzá. Ugyanakkor diplomáciai feszültség támadt Moszkva és Párizs között egy a francia fővárosban megrendezett csecsen szolidaritási gyűlés, illetve Moszkva és Koppenhága között a Dániában mára tervezett csecsen világkongresszus miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.