BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Draskovics jóléti fordulatról beszél

Magyarország napjainkban jobban él, jobban teljesít mint két évvel ezelőtt - mondta Draskovics Tibor pénzügyminiszter csütörtöki sajtótájékoztatóján Budapesten.

Kérdésekre válaszolva elmondta: a költségvetés bevételei 10 milliárdos nagyságrenddel meghaladják a várakozásokat, így az államháztartás májusi hiánya jelentősen alacsonyabb lesz a prognosztizáltnál.

Közölte: a 2005-ös költségvetés összeállítása kapcsán a kormány szándéka szerint elindítja adócsökkentési elképzeléseit, amelyek célja a bérekre rakódó terhek mérséklése.

Továbbra is áll a kormány azon szándéka, hogy a helyi iparűzési adót valamilyen formában le lehessen vonni a társasági adó alapjából - mondta.(MTI)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.