Veszélyben a keletnémet újjáépítés
A keleti tartományok gazdasági miniszterei felszólították a szövetségi kormányt, hogy vonja vissza Kelet-Németország újjáépítésének megkurtítását szorgalmazó tervezetüket. Nem mondható következetes gazdaságpolitikának a lefaragás ötlete, mivel megakadályozza a növekedést és az új munkahelyek teremtését - vélekednek a miniszterek. Az előterjesztés szerintük ugyanis elsősorban a befektetésekre lehet rossz hatással. A volt NDK területén létrejött öt új tartomány közel ezer milliárd euró támogatásban részesült az elmúlt tizenöt évben a szövetségi kormányzat forrásaiból. (Netzeitung)
Prága turisztikai világtalálkozót szervezne
Csehország szívesen adna otthont a Turisztikai Világszervezet (WTO) következő, 2007-es közgyűlésének - mondta Petr Dimun regionális fejlesztési miniszter. A jelentkezést át is adták tegnap San Marinóban, a WTO éppen ott zajló egyik regionális találkozóján. A WTO egy 1974-ben alapított kormányközi szervezet, amelynek célja a turisztikai együttműködés előmozdítása. Tavaly óta az ENSZ szakosított szerve, éves konferenciái több ezer embert megmozgató nagyszabású nemzetközi események. (CTK)
Sok munkanélküli betegállománnyal kezd
Szlovákiában számos elbocsátott ember azonnal betegállománnyal kezd, miután regisztrálta magát a munkaügyi központnál. Néhányakat lehet, hogy valóban megvisel állásuk elvesztése, és megbetegednek, de sokan visszaélnek a törvény adta lehetőséggel. Áprilisban 495 újonnan regisztrált munkanélküli közül 186 ment betegállományba - mondta Robert Kováč, a besztercebányai munkaügyi hivatal igazgatója. Ha ugyanis valaki a felmondás után 42 órán belül betegállományba megy, csak annak végén kezdődik a hat hónapos időszak, amely alatt jogosult a munkanélküli-segélyre. (SITA)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.