BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Női sikerhez férfi kell

A nőkkel könnyebben és hatékonyabban lehet dolgozni, a női karriert viszont férfiak nélkül nem lehet felépíteni - írja a Magyar Rádió Online. Két vélemény a nők közéleti szereplésével foglalkozó konferenciáról.

Hatalom kell a hatékony érdekérvényesítéshez, a nők hatalomforrásai pedig gyengébbek és szűkebbek a férfiakénál. Ez az egyik alapvetése ennek a nőügyi konferenciának, amelyen egyébként számos férfi is részt vesz.

Pál Tibor, a Belügyminisztérium államtitkára például arról beszélt, hogy ma a magyar közigazgatásban a polgármesterek, jegyzők több mint fele nő. Az államtitkár szerint a nőkkel gyakran könnyebb és hatékonyabb dolgozni, mivel nyitottabbak és - egy köznapi szó! - simulékonyabbak. Ha tehát ha egybeesnek a női tulajdonságok és a megfelelő szakmai poszt, hatalom, az jó a magyar vidéknek, jó a magyar közigazgatásnak.

A Női Karrierfejlesztési Szövetség elnöke, Ferenczi Andrea ugyanakkor többször nyomatékosan hangsúlyozta, hogy csak a férfiakkal együtt, a férfiak támogatásával jöhet létre nagyívű női karrier.

Lévai Katalin, az esélyegyenlőségért felelős tárca nélküli miniszter azt mondta: nagyon eltér a férfi és a női életpálya ütemezése a karrierépítésben. A kérdést, hogy a gyermekvállalást hogyan simítják a személyes élethez, nemcsak a nőknek, hanem a férfiaknak is fel kell tenniük. (MR)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.